'Son 5 ayda 40 bin esnaf iflasını verdi'

Bayındır'da temaslarda bulunan CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, “2021 yılında her gün ortalama 260 esnaf kepenk kapattı. Son 5 ayda 40 bin esnaf iflas bayrağını çekti” dedi.

'Son 5 ayda 40 bin  esnaf iflasını verdi'

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bayındır’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Bayındır Çiçek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ni ziyaret etti. Girdiler nedeniyle esnafın çok zor durumda olduğunu ifade eden Sındır; “Esnaf borç değil, karşılıksız nakdi destek istiyor. Borçlarının faizsiz taksitlendirilmesini talep ediyor. Kira, işyeri masrafları ve ağır vergiler altında ezilen esnafımız Türkiye’nin dört bir yanında kepenk indiriyor. 2021 yılında her gün ortalama 260 esnaf kepenk kapattı. Son 5 ayda 40 bin esnaf iflas bayrağını çekti. İktidarın esnafa verdiği göstermelik destekler, esnafın yaralarına merhem olmuyor. 128 milyar doları buharlaştıranlar, sosyal ve ekonomik hayatın olmazsa olmazı esnafımızın sıkıntılarını görmezden geldi, yok saydı” dedi.

'İşsizlik son bulacak'

Toplumun tüm kesimlerinin zor günlerden geçtiğini ifade ederek sözlerine devam eden Sındır, “Milletin parasını geçmediğimiz yollara, köprülere, uçamadığımız havaalanlarına, gitmediğimiz hastanelere değil can çekişen esnaflarımıza hibe desteği olarak verin. Esnafı yaşat ki insan yaşasın. Kira stopajını, SSK primini, muhasebe stopajını, damga vergisini, kurumlar vergisini kaldırın dedik, AKP dünyayı kasıp kavuran bir salgında bile esnafı görmezden geldi. Salgının faturasını halka kesen, salgının en ağır hesabını esnafa ödeten, emeğini alın teriyle harmanlayan esnafımızın taleplerine kulak tıkayan iktidardan halkımız ilk genel seçimlerde yetkiyi alacak. İktidar değişecek, işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı son bulacak” diye konuştu.

YORUM EKLE