Kılıçdaroğlu'ndan NATO skandalına sert tepki

Kılıçdaroğlu'ndan NATO skandalına sert tepki
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Norveç'te NATO tatbikatında yaşanan 'Atatürk - Erdoğan'ın hedef gösterilmesine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Bu skandal bir özürle geçiştirilemez" dedi.

Kılıçdaroğlu, NATO tatbikatındaki skandala ilişkin, "Biz siyasetçiyiz. İçeride oturur tartışırız, a partisinin, b partisinin genel başkanıyla düşüncelerimizi söyleriz ve tartışırız. Sonuçta biz bir aileyiz, 80 milyonluk bir aileyiz ama hiçbir zaman kendi ülkemizin tarihine ve bugününe hakaret edilmesini kabul edemeyiz. Şimdi bu yetkililerden Türkiye'ye yapılan bu hakaret nedeniyle yöneticileri tatmin edecek açıklama bekliyoruz. Bu sıradan bir 'Özür dileriz' olayıyla geçiştirilecek bir konu değildir" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Biz güçlü, itibarı olan bir devletiz. Biz, demokrasiyi, insan haklarını savunan bir devletiz. Türkiye'ye yönelik eleştiriler olabilir, buna itirazımız yok ama hiç kimse Türkiye'nin yöneticilerine ve tarihine hakaret edemez. Bunu şiddetle kınıyoruz" dedi.Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner92