İzmir CHP'den MHP'ye tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve ilçe başkanları, MHP’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'terör örgütleriyle iş birliği yaptığı'na yönelik yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

İzmir CHP'den MHP'ye tepki

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve ilçe başkanları, MHP’den gelen iddialar üzerine parti binasında basın toplantısı düzenledi. Açıklamayı yapan Yücel, Bahçeli’nin sözlerini hatırlatarak, "Geçtiğimiz hafta MHP’nin Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘terör örgütleriyle iş birliği yaptığı’ iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanması için komisyon kurduklarını açıklamasını hayretle izledik. Bu, en hafif tabiriyle hadsizliktir, kendini bilmezliktir. MHP liderinin bu absürt açıklamasından tam bir gün sonra, Aydın Efeler İlçe Başkanımız Polat Bora Mersin, 3 kişi tarafından evinin önünde saldırıya uğramıştır. Bu kendini bilmez, birilerinin taşeronu olan saldırganlar, Efeler İlçe Başkanımıza saldırırken ‘Hareketin Lideri Devlet Bahçeli’ diye sloganlar atmışlardır" dedi. Bu saldırının demokrasiye, barışa, huzura ve tüm CHP’ye yapıldığını söyleyen Yücel, nefret siyaseti ve kutuplaştırma dilinin bir sonucu olan bu olayların, sadece Türkiye’yi çatışma ortamına sürüklemek isteyenlerin amacına hizmet ettiğini savundu.

'Tek gündem ekonomi'

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, "1 yılda elektrikten doğalgaza, gıda ürünlerinden tekel ürünlerine ortalama yüzde 50 zam yapıldığı bir ortamda seçim derdine düşen iktidar ve ortağı MHP, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden prim yapma derdine düşmüştür. Şundan emin olsunlar ki, 23 Haziran İstanbul seçimlerinde olduğu gibi, yaptıkları hesaplar ve planlar, kendilerini sükut-u hayale uğratacaktır" dedi.

Toplantı, açıklamanın ardından sona erdi.

YORUM EKLE

banner92