İkinci yargı paketi TBMM’ye sunulacak

Erdoğan, kamuoyunda 'af paketi' olarak bilinen, infaz ve nafaka ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı ikinci yargı paketinin birkaç hafta içinde TBMM'ye geleceğini açıkladı.

İkinci yargı paketi TBMM’ye sunulacak

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda geçen yılın muhasebesini yaptı. Adalet başlığı altında 2019 yılında yapılan değişiklikleri ve kat edilen mesafeleri anlatan Erdoğan, Meclis’e gelmesi beklenen ikinci yargı paketi içinde tarih verdi. Erdoğan Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamındaki ilk paket olan, 39 maddelik yasa teklifinin Meclis’ten geçmesinin ardından, kamuoyunda “af paketi” olarak bilinen, infaz ve nafaka ile ilgili düzenlemelerin yer aldığı yaklaşık 30 maddelik ikinci paketin bir kaç hafta içinde meclise geleceğini açıkladı.

İnşaak başlıyor

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: “Tüm saldırıların hepsini boşa çıkardık. Sokaklarımızı kaosa teslim etmedik. Türkiye için 2019 yılı ‘yıkılış yılı’ olarak öngörülmüştü. Biz 2019’u tekrar yükseliş yılına dönüştürdük. Ekonomimize kurulan tuzakları bozarak, hedeflerimize yöneldik. 17 yılda 250 milyar TL’nin üzerinde ulaşım yatırımı yaptık. Ülkemizin ticaret turizm merkezlerini 426 km’lik İzmir-İstanbul otoyolunu hizmete açtık. İzmir’i Çavdarlı Limanı’na bağlayan otoyolun 90.5 kilometrelik kısmını geçtiğimiz ekim ayında hizmete açmıştık. Kalanını da önümüzdeki günlerde trafiğe açacağız. Mega projelere yenilerini ekliyoruz. Ülkemizin gücüne güç katacak Kanal İstanbul projesini de çok yakında başlatıyoruz. Kanal İstanbul’a karşı çıkanların hiçbirinin bu projenin ne olduğuna dair en küçük bir fikri yok. Ne açıkladıkları rakam, ne gösterdikleri yer doğru. Kanal İstanbul projesi bir anda çıkmış değildir. Bu kanal Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminden beri savunduğumuz, 2011 yılında da milletimize taahhüt ettiğimiz projedir. Her şey açık net, bu kadar ortada. Bu çalışmalarda 11 farklı üniversiteden, 34 ayrı bilim dalına sahip 200'ün üzerinde bilim insanı görev aldı”


 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER