Hükümet kanadından Oğan'ın sözlerine ilk tepki

Hükümet kanadından Oğan'ın sözlerine ilk tepki
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan, Ayhan Oğan'ın 'yeni devlet' sözleriyle ilgili açıklama geldi. Anayasa maddeleriyle örnek veren Bozdağ, "Hükümetimizin görüşlerini oluşturanlar ve açıklayanlar bellidir. Bunların dışındaki beyanlar; sadece beyan sahibini bağlar" dedi.

Bozdağ, "Rabbim bir daha bu aziz milleti, yeni bir devlet kurmak zorunda bırakmasın; milletimiz ve devletimiz kıyamete dek payidar olsun. İnşallah Türk milleti ve onun kurduğu son devletimiz Türkiye Devleti, kıyamete kadar var, bir ve hür olarak payidar kalacaktır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Hiç kimse, milleti ve devleti için ölümü şereflerin en büyüğü kabul eden bu kadroyu, devlet karşıtı ve devletle sorunlu gösteremez. Bir televizyon programında, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun (MKYK) eski bir üyesinin beyanları şahsını bağlar, hükümetimizi ilzam etmez." ifadesini kullandı.

1)Türk milletinin binlerce yıldır devam eden kadim devlet geleninin sonuncusu ve Türk milletinin son devleti,Türkiye Devleti'dir(Anaysa,m.1)

2)Türkiye Devletinin yönetim şekli, cumhuriyettir (Anayasa,md.1).

3)Türkiye Cumhuriyeti, ... demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir (Anayasa,md.2).

4)Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir (Anayasa,md. 3).

5)Türkiye Devleti'nin bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır; millî marşı “İstiklal Marşı”dır;başkenti Ankara’dır.

6) Devletimizin adı,yönetim şekli,dili,bayrağı,başkenti ve milli marşı ile vatanımız bellidir,birdir/tektir.

7) "Tek millet,tek bayrak,tek vatan ve tek devleti" benimsemiş hükümetimiz için bunlar,devletimizin/anayasamızın temel esaslardır.

8) Bunlar,sadece anayasa için değil aynı zamanda Hükümetimiz için de, değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez temel esaslardır.

HÜRRİYET
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2017, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER