banner112

Hızal: İzmir Büyükşehir belediye ayrımı yapıyor

AKP'li Özgür Hızal, Bayındır Çiçek Festivali için Bayındır Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’nden destek istediğini ancak bir karşılık görmediğini öne sürerek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi, belediye ayrımı yapıyor” dedi

Hızal: İzmir Büyükşehir belediye ayrımı yapıyor

ÖZELDidar DEMİRCİ
Bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Bayındır Çiçek Festivali için Bayındır Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ekonomik destek istediğini ancak buna karşılık ret cevabı aldığını dile getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı meclisinde gündeme getirdiğinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in verdiği cevabı yeni bir skandal olarak değerlendirdi. Hızal, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Cumhur İttifakı’nın ilçe belediyelerini diğer belediyelerden ayırdığını belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi ayrımcılık yapıyor” dedi.

EKONOMİK Mİ SİYASİ Mİ?
Festivale destek verilmemesinin gerekçelerinin ya ekonomik ya da siyasi olduğunu düşündüklerini belirten Hızal, “İzmir Büyükşehir Belediyesi gerçekten finansal açıdan zor durumda. Bayındır’ın Çiçek Festivali'ne 500 bin TL ile 700 bin TL gibi bir desteği vermekten aciz. Bunun da ötesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, her zaman söylediğimiz gibi özellikle Cumhur İttifakı belediyelerine destek vermekten imtina ediyor. Bu bunun çok net bir örneği olarak görülüyor” diye konuştu. Tunç Soyer’in ve CHP’nin “AKP hükümeti İzmir’e üvey evlat muamelesi yapıyor” söylemlerini de hatırlatan Hızal, “Külliyen büyük bir yalan. Ama şu bir gerçek; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Cumhur İttifakı belediyelerini diğer belediyelerden ayırarak, ayrımcılık yaparak, destek vermekten imtina ediyor” açıklamalarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 17:50
YORUM EKLE

banner101

banner100