Ermenistan ordusu, Paşinyan'ın istifasını istedi

Rus haber ajansı TASS'ın haberine göre Ermenistan ordusu, Başbakan Nikol Paşinyan'a istifa etmesi için çağrıda bulunan yeni bir bildiri yayınladı.

Ermenistan ordusu, Paşinyan'ın istifasını istedi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın, sabah saatlerinde Genelkurmay Başkanı Gasparyan'ın görevden alındığını açıklamasının ardından genelkurmaydan yeni bir bildiri yayınlandı.

TASS'ın haberine göre, Ermenistan ordusundan üst düzey komutanlar, Paşinyan'a yaptıkları istifa çağrısını yinelediklerini duyurdu.

Paşinyan, "Bugünden itibaren Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan görevinden alınmış sayılıyor" ifadesini kullanmıştı. Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Paşinyan’ın Gasparyan’ı görevden alan kararnamesini Anayasa Mahkemesi’ne taşımıştı.

Sarkisyan, Anayasa Mahkemesi’nin yetkileri çerçevesinde, Gasparyan’ın görevden alınması konusunda kapsamlı bir inceleme ve karar verme imkanına sahip olduğuna dikkat çekerek, "Anayasa Mahkemesi’nin bu konudaki kararları ve alınabilecek önlemler, mevcut duruma ilişkin şu andaki ve gelecekteki süreçleri ciddi şekilde etkileyebilir" değerlendirmesinde bulunmuştu.

YORUM EKLE

banner97

banner96