banner112

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. KPSS soruşturmasına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan 6'lı masayı hedef alarak, "Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KPSS açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Putin'le yaptığı görüşme sonrası dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, iptal edilen KPSS'ye ilişkin yaptığı açıklamada 6'lı masayı hedef aldı.

Erdoğan, "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM Başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık" dedi. 

"Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik" diyen Erdoğan, "Üst düzey de bir ekip oluşturduk ve bu ekiple çalışmalarına anında başladılar. Atamayı yaptığımız gibi çalışmayla da hemen ertesi sabah çıktı basın toplantısını yaptı ve önümüzdeki ayın 17’sinde de süreci başlatma kararını aldık. Sınavı iptal edilenlerden herhangi bir ücret talebi de kesinlikle olmayacak. ÖSYM, bundan sonraki süreci, kademeleri de inşallah en güzel surette devam ettirerek, şaibeleri de ortadan kaldırarak yoluna devam edecek" ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU GÜNDEMDE

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Evet ben Bay Kemal'im sözleriyle ilgili soruya yanıt veren Erdoğan, "Şimdi burada da söyledik ya… ‘Bay Kemal’ tabii uzun zamandır kendisine lütfettiğimiz bir isimdi ama bu ismi kabullenmekte önce zorlandı, sonra kabul etti. Bize düşen nedir? Hayırlı olsun demektir. Fakat enteresan olan bir şey daha var, bizim bu ziyaretler de kendisini rahatsız ediyor. Biz bu ziyaretleri yapacağız. Ne Bay Kemal ana muhalefet olarak ne yavru muhalefet, onlar bu tür şeylere giremezler. Bizim şu 40 yıllık siyasetimizin tamamı elhamdülillah bu yolda geçti. Dünyanın gitmediğimiz ülkeleri istisnadır, nadirdir. Bundan sonraki süreçte de Rabbimizin bize verdiği ömür boyunca bunları inşallah yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

AYRINTILAR GELİYOR...

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 13:44
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100