banner109

CHP talepleri dikkate aldı

CHP talepleri dikkate aldı
CHP Genel Merkezi, örgütlerden gelen talepleri dikkate alarak, kutultay takviminde değişiklik yaptı. Adalalet kurultayı için ertelenen delege seçimlerinin bitiş tarihleri, örgütten gelen talep üzerine uzatıldı


Haber / Umut KARAKOYUN

CHP Genel Merkezi, İzmir İl Örgütü'nden yapılan başvuruları değerlendirdi. Örgütten gelen talepleri inceleyen genel merkez, delege seçimlerinin süresini uzatma kararı aldı. Daha önce Çanakkale'de gerçekleştirilen Adalet Kurultay'ı için ertelenen seçim takvimi, bu kez örgütün isteği üzerine değiştirilmesi yönünde alınan karar, teşkilatlara bildirildi. Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır ile Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün imzasını taşıyan bilgilendirme yazısında, Merkez Yönetim Kurulu'nun kongreler takviminin başladığı hatırlatıldı. Yazıda, 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de yapılacak olan Adalet Kurultay'ı ile muhtarlık bölgesi delegeleri ve parti içi ön seçmen seçimleri tarihlerinin kesinleşmesi üzerine, seçim bitiş tarihlerinin uzatılması yönünde Genel Merkez'e yoğun başvuruların yapıldığı belirtildi. Bu nedenle daha önce bitiş tarihi 24 Eylül 2017 olark açıklanan seçim takvimi, 2 Ekim 2017 tarihine kadar uzatıldı. CHP İzmir İl Sekreteri Birgül Değirmenci, bu kararın olumlu olduğunu belirtti. Seçimlerin önemine değinen Birgül Değirmenci, partililer açısından sandıktan çıkan sonuca herkesin saygı duyduğunu belirtti.

SEÇİMLER ŞEFFAF OLACAK

Yapılacak olan seçimlerin adil seçilde tamamlanması için ellerinden geleni yapacaklarını açıklayan Birgül Değirmenci, seçimlerin şeffaf olacağını belirtti. CHP'lilerin demokrasinin gelişmesi için çabaladığını kaydeden Değirmenci; “Genel Merkezin tabandan gelen sese kulak vermesi oldukça güzel bir hamle. Örgüt de seçimlerde hassasiyet ve dikkatle tercihini yapacak. Bizler il yönetimi olarak, sürecin sorunsuz şekilde atlatılmasını sağlamak için çalışmalarımızı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Kurulacak olan sandıklar, demokrasi şölenini yaşatacak” dedi. CHP İzmir İl Örgütü'nde seçim mesai startı henüz verilmedi. Ancak partililerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. CHP'deki en büyük özlem ise, gerek delefe seçim süreçleri gerekse ilçe ve il kongresinin kavgasız, gürültüsüz bir şekilde tamamlanması.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 13:13
YORUM EKLE

banner97

banner96