CHP'nin Bayraklı adayı belli oldu

CHP'nin merakla beklenen Bayraklı adayı belli oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun düzenlediği basın toplantısında CHP'nin Bayraklı Belediye Başkan Adayını açıkladı.

CHP'nin Bayraklı adayı belli oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun düzenlediği basın toplantısı ile CHP'nin Bayraklı adayını açıkladı. CHP’nin Bayraklı Belediye Başkanı Adayı Serdar Sandal olarak açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve İzmir ilçe belediyeleri açıklanmış ancak Bayraklı’da Cevat Durak ismi Parti Meclisi’ne takılmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir adaylarının birçoğu Parti Meclisi’nde belirlenmiş olsa da Buca’da Aydoğan Hepdemirgil, Bayraklı’da ise Cevat Durak isimleri Parti Meclisi’nden geçememişti. Bir sonraki Parti Meclisi’nde Suat Nezir CHP’nin Buca adayı olarak belirlenirken, Parti Meclisi Bayraklı adayının belirlenmesi konusunda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki vermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısı ile CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan adayını açıkladı. CHP’nin Bayraklı Belediye Başkan adayı Serdar Sandal oldu. Basın açıklamasında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi MYK üyesi Seyit Torun, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Bayraklı adayı Serdar Sandal olarak açıkladı.

Açıklanan diğer il ve ilçeler;

Adana Karataş Mehmet Yıldız

Ankara Etimesgut Celal Çelik

Antalya Kaş Hayri Süt

Hatay Arsuz Asaf Güven

Hatay Kumlu Rifat Akkuyu

Isparta Yalvaç Erkan Ünal

İstanbul Maltepe Ali Kılıç

İstanbul Silivri Özcan(Mevcut Başkan )

İstanbul Işıklar Mevcut Başkan

İzmir Bayraklı Serdar Sandal

Konya Halkapınar Ahmet Özkaya

Konya Taşkent Hilal Ülkü Türedi

Muğla Bodrum Mustafa Saruhan

Muş Bulanık Rüstemgedik Fikret Hamarat

Ordu Büyükşehir Mustafa Adıgüzel

Samsun Bafra Kemal Bütüner

Şanlıurfa Siverek Mehmet Fatih Bucak

Serdar Sandal kimdir?

Serdar Sandal, 1969 Tunceli’de doğdu, evli ve bir çocuk babasıdır. Eşi Aylin Sandal, Çakabey Anadolu Lisesi'nde öğretmen olarak görev yapmaktadır.Oğlu Yağız ise Yaşar Üniversitesi'nde psikoloji okumaktadır. Matematik bölümü mezunu olan Sandal, 15 yıl özel eğitim kurumlarında matematik öğretmenliği yapmıştır. Bu süre zarfında onlarca matematik ve geometri ders kitabı yazmıştır. Özel bir eğitim Kurumu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Sandal, aynı zamanda İzmir sanayici ve İşadamları Derneği üyeliğini sürdürmüştür. Ayrıca İzmir Ticaret Odası'nda meclis üyeliği ve eğitim komuta Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. İki dönem SHP İl yönetim kurulu üyeliği yapan Serdar Sandal, 3 dönem de Bayraklı ilçesinde temsilen CHP il başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2014 yerel seçimlerinde parti genelgesine uygun olarak partideki İl Başkan Yardımcılığı görevden ayrılmış ve Bayraklı ilçesi belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunmuştur. 2015 yerel seçimlerinde de İzmir 2. Bölge milletvekili aday adaylığında bulunarak siyasi ve entellektüel birikimin İzmirli vatandaşlar aktarma hassasiyetini gütmüştür.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 12:06
YORUM EKLE

banner97

banner96