CHP'nin 13. Kadın Kolları Kurultayı başladı

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığının "Adalet ve Gelecek" temalı 13. Olağan Kurultayı başladı.

CHP'nin 13. Kadın Kolları Kurultayı başladı
CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığının "Adalet ve Gelecek" temalı 13. Olağan Kurultayı başladı.CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığının "Adalet ve Gelecek" temalı 13. Olağan Kurultayı başladı.

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kurultayda, rahatsızlığı sebebiyle kurultaya katılamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajı okundu.Kadın Kolları Başkanı Fatma Köse, burada yaptığı açılış konuşmasında, Kılıçdaroğlu'na ve eski Genel Başkan Deniz Baykal'a geçmiş olsun dileğinde bulundu.Köse, "Adalet ve Gelecek" temalı kurultayının demokratik bir Türkiye için umut kurultayı olduğunu ifade etti."Genel Başkanımızın da dediği gibi bu ülkenin en çok huzura ihtiyacı var. 81 ilden gelen kadın örgütleri olarak Anadolu'nun dört bir yanına huzur salacağız. Gerçek demokrasinin tesisi için hayatın her alanında mücadele edeceğiz." diye konuşan Köse, kurultayın vatana, millete ve CHP'ye hayırlı olmasını istedi.Oy birliğiyle kurultayın divan başkanlığına seçilen Elif Doğan Türkmen ise kurultayın tüm Türkiye'ye örnek olacak ve mesaj verecek demokrasi şöleni olacağını belirterek, kurultayın CHP'ye ve tüm Türkiye'ye hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

600 kayıtlı üye bulunuyor


CHP'de kadın kollarının 600 kayıtlı delegesi bulunuyor. Başkanlığa aday olabilmek için ise 60 delegenin imzası gerekiyor.CHP'de Kadın Kolları Genel Başkanlığı için mevcut başkan Fatma Köse, CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Öz, CHP Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Nejla Yenidünya ve Tuğba Mingir aday adaylığını resmi olarak açıkladı.Kurultaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Ankara Milletvekili ve eski CHP Kadın Kolları Başkanı Şenal Sırahan ile bazı milletvekilleri de katılıyor.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2018, 15:18
YORUM EKLE