CHP'li vekil Bircan'ın oğlundan açıklama

CHP'li vekil Erdin Bircan'ın oğlu, babasının sağlık durumunun kritik olduğunu belirterek, çıkan ölüm haberlerinin asılsız olduğunu duyurdu.

CHP'li vekil Bircan'ın oğlundan açıklama

CHP'li vekil Erdin Bircan'ın oğlu, babasının sağlık durumunun kritik olduğunu belirterek, çıkan ölüm haberlerinin asılsız olduğunu duyurdu.

Vefat ettiği duyurulan CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın ailesinden yapılan açıklamada ölüm haberlerinin asılsız olduğu bildirildi.

Bircan’ın oğlu Eren Bircan, babasının sağlık durumunun kritik olduğunu belirterek, “Babam ile ilgili çıkan haberler asılsızdır. Durumun çok kritik olduğu gerçektir. Bu haberler ve paylaşımlar ailece hepimizi çok üzmüştür” dedi.

24 Haziran seçimlerinde Edirne'den parlamentoya giren CHP'li Erdin Bircan, parti çalışması için gittiği Iğdır'da temmuz ayında geçirdiği beyin kanaması sonucu yoğun bakıma alınmıştı.

Erdin Bircan kimdir?


Erdin Bircan, 1959 yılında Enez İlçesine bağlı Hasköy’de doğdu. İstanbul Hasköy Lisesi'nde okuduğu yıllarda gençlik hareketlerine katıldı. Politika Gazetesi'nde çalıştı.

Erdin Bircan, 1959 yılında Enez İlçesine bağlı Hasköy’de doğdu. 1980’li yıllarda özel sektörde yöneticilikler yaptı. Ticari hayatına 1988’de Erpa Tekstil’i kurarak başladı ve başarılı bir iş hayatı gerçekleştirdi. Uzunköprü’de hayvancılıkla uğraştı.

Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Kurucuları arasında yer aldığı Trakyalı Yöneticiler ve İş Adamları Derneği TRYİAD'da 2 dönem Başkan Yardımcılığı yaptı.

10 yıl Keşan Ticaret Sanayi Odası KTSO üyeliği yaptı.

Halen İstanbul Tekstil Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İTKİB üyeliği, İstanbul Ticaret Odası İTO üyeliği ve İstanbul Sanayi Odası İSO üyeliklerinde bulunmaktadır.

Bircan, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Beşiktaş Spor Kulübü üyesidir. 2011 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olarak yarıştı. 2015 seçimlerinde önseçimden başarı ile çıkarak CHP Milletvekili adayı oldu. 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri ile parlamentoya girmeye hak kazandı. Erdin Bircan evli ve iki çocuk, bir torun sahibidir
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2018, 12:46
YORUM EKLE