CHP'li Serter’den İzmir Manifestosu

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 10 Şubat’ta, Ankara Arena’da gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi 2019 Yerel Seçim aday tanıtım toplantısında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından açıklanan Cumhuriyet Halk Partisi 2019 yerel seçim bildirgesini değerlendirdi.

CHP'li Serter’den İzmir Manifestosu

İzmir Milletvekili Serter, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12 maddelik seçim bildirgesinin İzmir halkının ruhuna, yaşam tarzına ve demokrat duruşuna çok uygun olduğunu ve İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerde gerek devam eden başkan adaylarıyla gerekse yeni adaylarıyla her zamankinden daha ciddi bir motivasyonla sahada ve halkın yanında olacağını söyledi. Serter, İzmir’in her türlü altyapı, ulaşım, çevre ve sosyal politikalarının çözümü noktasında bir Milletvekili olarak Ankara’da elinden gelen desteği vereceğinin altını kalın harflerle çizdi.

Serter, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 12 maddesini İzmir’e uyarladı:

 • İzmir, herkesin birbirine saygılı davrandığı bir şehir. Eşit vatandaşlık anlayışının çok yaygın olduğu İzmir’in “halka saygılı” sosyal demokrat belediye başkan adaylarının çok başarılı olacaklarına eminim.

 • Halka yönelik hizmet veren ve halka yönelik halkça eşit paylaşım yapan Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri, rantı “halkın yararı” olarak görür, Cumhuriyet Halk Partisi için yandaş yoktur, vatandaş vardır.

 • Bugüne kadar bütün açıklığıyla hesap veren, şeffaf ve adil bir yönetim sergileyen İzmir’in sosyal demokrat belediye başkanları bundan sonra da her kuruşun hesabını halka vereceklerdir. Siyasetin en temel ilkesi şeffaflıktır önce yerelden başlamalıdır.

 • Asgari ücretten, toplu iş sözleşmelerinde işçilerin haklarını gözetmeye kadar yoksullukla mücadele politikaları her zaman Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin önceliklerinden olacaktır. İzmir’in belediyelerinde de asgari ücret 2200 tl’dir.

 • İzmir, Türkiye’nin sanayi, turizm, ticaret ve tarım başkentlerinden biri olarak üreten ve her zaman her alanda istihdam yaratan kentlerinden olmaya devam edecektir.

 • Üniversiteleriyle, yaşayan genç nesliyle, yerel ve ulusal yatırımlarıyla ve yatırımcılarıyla İzmir her zaman yenilikçi, akıllı ve teknolojinin her alanda kullanıldığı bir şehir olacaktır, bundan hiç şüphem yok. Teknoloji üsleri, bilimin her alana yayıldığı istihdam alanlarıyla İzmir birçok alanda çığır açan bir kent olmalıdır.

 • İzmir’li sağlıklı ulaşımı ve altyapısı tamamlanmış bir şehri hak ediyor. Altyapı sorunlarının öncelikle yerel yönetimlerin kısa ve orta vadede ortaya koyacakları planlarla ve merkezi hükümetin de yapıcı desteğiyle çözüleceğine inancımız tamdır.

 • İzmir, deniziyle, doğasıyla, ormanları, yeşil alanlarıyla nefes alan bir kenttir. Bu kentin ranta ve imara kurban gitmesini önlemek yine sosyal demokrat belediye başkanlarının önceliği olmalıdır ve olacaktır.

 • Engelliler başta olmak üzere tüm dezavantajlı tüm grupların sorunları İzmir’in yerel yöneticileri olmak üzere ben ve benim gibi tüm sosyal demokrat, insandan yana, yaşamdan yana olan siyasetçileri tarafından öncelikli hale getirilecek ve sosyal adaletin daha fazla sağlanması için yerel ve ulusal siyaset düzeyinde çaba sarf edilecektir. Bu grupların temsilcilerinin karar alma mekanizmalarında daha fazla yer almaları için her şey yapılacaktır.

 • İzmir, bir kültür ve sanat şehridir. Sokaklarından, ilçelerinden, il merkezine kadar her yeri kültür kokan bir şehri daha da çok sanatla buluşturmak yerel yöneticilerin her zamankinden daha çok görevi olacaktır, bundan hiç şüphem yok. Bir halkın vizyonunu genişleten, hayattaki nefes aldığı damarları açan kültür ve sanat özellikle İzmir için vazgeçilmezdir. Bu noktada İzmir’e ulusal politikalar noktasında da katkı sağlanması için elimden geleni yapacağım.

 • Yaylalarına, zengin alanlarına, ormanlarına, denizlerine her zaman sahip çıktığımız güzel İzmir’imizin doğa dostu şehir olarak kalması için merkezi hükümetlerin politikalarının geliştirilmesi noktasında da elimizden gelen desteği vereceğiz.

 • Yüzyıllardır birçok medeniyetlerin yaşadığı İzmir’in, farklı kültürlere ev sahipliği yapan İzmir’in her renk ve sesten insanlarının sağlıklı ve Mutlu yaşaması ve İzmir’imize daha çok  huzur vermek elimizde!

YORUM EKLE