CHP'li Oran'dan çocuk cinayetleri tepkisi

Ekrem Oran, " 4 yaşındaki Leyla'yı, 8 yaşındaki Eylül'ü koruyamıyorsanız, dünya beşten büyük olsa ne olur, padişah olsanız ne olur" dedi.

CHP'li Oran'dan çocuk cinayetleri tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, " 4 yaşındaki Leyla'yı, 8 yaşındaki Eylül'ü koruyamıyorsanız, dünya beşten büyük olsa ne olur, padişah olsanız ne olur" dedi.

CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran arka arkaya gündeme gelen çocuk cinayetleri haberleri üzerine  yazılı açıklama yaparak tepkisini dile getirdi.

Yazılı açıklamasında, toplumsal bir cinnet halinin yaşandığını ifade eden Oran, "16  yıldır sürdürülen politikalar, kadın cinayetlerine sessiz kalanlar, bir vakfın yurtlarında aylarca sistematik şekilde sürdürülen tacizlere 'Bir kereden bir şey olmaz' diyenler, Diyanet'in 9 yaşında kız çocuklarının evlendirilebileceğini bildiren skandal fetvalara imza atması, kerameti kendinden menkul sözde 'Hocaefendilerin' sapkın açıklamaları sonucu çocuklarımız tehdit altındadır. Tehlikededir. Çocuklarımızı, geleceğimizi tehdit eden bu zihniyete karşı hızlı ve etkin bir karşı duruş sergilenmelidir." dedi. Son yıllarda Türkiye siyasetinin boş söylemlere teslim olduğunu belirten CHP İlçe Başkanı Oran, "Bizim yaşananlar karşısında acıdan nefesimiz kesilirken çocuk tacizlerinin araştırılmasını Meclis'te reddedenler, utanmadan açıklamalar yapıyorlar. Kamuoyunda taciz ve tecavüz suçlarına yönelik cezaların arttırılması yönünde ciddi bir beklenti var. Elindeki yetkilerle arabaların kış lastiklerine yönelik bir gecede kanun yayınlayanlar, çocuklarımızı koruyacak tedbirleri almak için neyi bekliyorlar, anlamak mümkün değil. Üstelik devletin görevi suçu önleyici tedbirler almaktır. Önce, 'Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil' diye skandal açıklamalar yapanlara karşı gerekeni yapacaksınız. Bu felaket tablosunun mimarı sizlersiniz. Mikrofonu alıp sağa sola dayılanarak, dünya lideri olunmuyor. 4 yaşındaki Leyla'yı, 8 yaşındaki Eylül'ü koruyamıyorsanız, dünya beşten büyük olsa ne olur, padişah olsanız ne olur" diye konuştu. DHA

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 11:02
YORUM EKLE

banner92