CHP'li Engin: İlk iş kentsel dönüşüm

CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, 2'nci İnönü Mahallesi'nde genişletilmiş Kentsel Dönüşüm Toplantısı gerçekleştirdi.

CHP'li Engin: İlk iş kentsel dönüşüm

CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, 2'nci İnönü Mahallesi'nde genişletilmiş Kentsel Dönüşüm Toplantısı gerçekleştirdi. Engin "Kentsel dönüşümde halkın dediği olacak. Sizin istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayacağım. Eğer bir rant oluşacaksa, bunu halk paylaşacak. Bize güvenin, kentsel dönüşüm bizim işimiz" dedi.

Narlıdere 2'nci İnönü Mahallesi'nde gerçekleşen kentsel dönüşüm toplantısına, CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Ali Engin, İlçe Başkanı Şahin Fırat, muhtarlar ve meclis üyesi adayları ile çok sayıda mahalle sakini katıldı. Ali Engin, bölgeye yönelik bugüne kadar yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını ve bundan sonra izlenecek yol haritasını anlattı. Engin, Narlıdere'nin üst bölgelerinin acilen kentsel dönüşüme ihtiyaç duyduğunu, bu konuda uzun yıllar süren çalışmaların sonuçlandırılacağını vurgulayarak, "Oylarınızla seçilirsek, biz bu süreci kazasız belasız tamamlayacağız. Kentsel dönüşümde halkın dediği olacak, sizin istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayacağız. Kentsel dönüşüm için yetki Narlıdere Belediyesi'ne verilmiş, bu güzel bir durum ancak henüz bölgenin imar planları onaylanmamış. O yüzden bir çivi bile çakılamıyor. İlk işim planların onaylanması için çalışmak olacak" dedi. Engin, kentsel dönüşümde vatandaşın dediğinin olacağını vurgulayarak, "En iyisini biz biliriz düşüncesinde olsaydık buraya gelmezdik. Belediye müteahhit değildir, kar beklemez. Eğer ortada bir rant olacaksa, o rantı 50 yıldır burada oturan halk paylaşacak. İnşaat maliyeti dışında her kuruş sizindir. Bize güvenin çünkü kentsel dönüşüm bizim işimiz, sosyal demokratların işidir. Vicdanımızla, ahlakımızla bu işin üstesinden geleceğiz. Yüzde 100 uzlaşı olmadan adım atmayacağız" dedi.

YORUM EKLE