CHP'li Aksünger: HDP ile ittifak yapmalıydık

CHP PM üyesi Erdal Aksünger: Sayın Genel Başkanım olağanüstü kurultayı toplayın

CHP'li Aksünger: HDP ile ittifak yapmalıydık

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger, "İYİ Parti CHP'ye nankörlük ediyor. CHP, HDP ile ittifak yapmalıydı, geleceği inşa ederdik" dedi.

Bir dönem CHP Bilgi ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Erdal Aksünger dün Habertürk TV'de Kübra Par'ın sorularını yanıtladı. Muharrem İnce'ye yakın isimlerin kurultay için imza topladığının hatırlatılması üzerine Aksünger, delegelere imza vermemeleri ya da verdikleri imzaları geri çekmeleri için baskı yapıldığını söyledi.

'ÖNÜMÜZDEKİ SALI, ÇARŞAMBA BU İŞ BİTER'


Kurultayda, Kılıçdaroğlu'nun karşısına Muharrem İnce ile birlikte birçok adayın çıkabileceği görüşünü dile getiren Aksünger, "Kurultay için yeterli imza toplanacaktır. Önümüzdeki salı, çarşamba bu iş biter" ifadesini kullandı.

'İYİ PARTİ, NANKÖRLÜK ETTİ'


Aksünger, adını anmadan İYİ Parti 'nin kurucu üyelerinden Mehmet Aslan'ın "AK Parti çıkıp doğru bir şey savunuyorsa, söylediği şey millet için faydalı bir şeyse İYİ Parti ona destek olacak" açıklamasına da atıfta bulundu. " İYİ Parti CHP 'ye nankörlük ediyor" diyen Aksünger, sözlerinin devamında " CHP , HDP ile ittifak yapmalıydı, geleceği inşa ederdik" ifadesini kullandı.

Koray Aydın:"İnce oylarımızı düşürdü" demişti


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, 24 Haziran seçimleri öncesi Millet İttifakı'ndaki ortakları CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin bazı ifadelerinin oylarını düşürdüğünü söyleyerek, "Aldığımız siyasi pozisyonda eksiklerimiz oldu" demişti.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 14:50
YORUM EKLE

banner92