banner112

Çavuşoğlu: İsveç ve Finlandiya teröre desteği kesmeli

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Filistin ve İsrail'e ziyaretleri öncesinde açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu "Normalleşme sürecine girdik. İsrail ile karşılıklı büyükelçi atamayı konuşacağız" dedi. Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın NATO sürecine ilişkin ise "İsveç ve Finlandiya teröre desteği kesmeli, somut adım için yazılı mutabakat istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: İsveç ve Finlandiya teröre desteği kesmeli

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Filistinli mevkidaşı ile görüşmesi sonrası düzenlediği ortak basın toplantısında şu ifadeleri kullandı;

Bir önceki toplantıyı 4 sene önce gerçekleştirmiştik, bir sonraki toplantı için 4 sene daha beklemek istemiyoruz. Mevkidaşım El Maliki'yi Türkiye'ye davet etim.Filistin devlet kurumlarının ve ekonomisinin güçlendirilmesi için neler yapılabileceğini konuştuk. İlişkilerimizin altyapısını güçlendirecek ve daha iyi noktalara taşıyacağız.

Filistin'in ekonomik altyapısının güçlendirilmesi, zor şartlarda yaşayan Filistinli kardeşlerimizin refahını artıracaktır.

Ticaret hacmimizi 2 milyar dolar seviyelerine çıkarabileceğimizi konuştuk. Önümüzdeki süreçte Filistin'e bu anlamda da destek vermek önceliğimiz olacaktır.

Eğitim alanında da işbirliğini güçlendiriyoruz.

İki devletli çözüm misyonunu diri tutmamız gerekiyor. Filistin politikamız değişmeyecek.

İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinde Filistin yönetimiyle eşgüdümü sürdürüyoruz.

Mescid-i Aksa'dan gelen çatışma haberleri hepimizi üzdü.

"İSVEÇ VE FİNLANDİYA TERÖRE DESTEĞİ KESMELİ"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Filistin ve İsrail'e ziyaretleri öncesinde açıklamalarda bulundu.

15 yıl sonra İsrail'e bakan düzeyinde gerçekleşen ziyaretine önemini vurgulayan Çavuşoğlu "Normalleşme sürecine girdik. İsrail ile karşılıklı büyükelçi atamayı konuşacağız" dedi.

banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100