banner112

Akşener: Damat bakana acil şifalar diliyoruz

Akşener, Meclis'te düzenen toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Akşener: Damat bakana acil şifalar diliyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

- (ABD seçimleri): Trump dönemi hiç de iyi değildi. Biden farklı mı olacak? Onu zaman gösterecek. Diplomasi kişisel ahbaplık üzerinden değil liyakatli kadrolar ile yönetilmelidir.

- (İzmir depremi) Neredeyse kaybettiğimiz vatandaşları suçlayacaklardı. O binaları denetlemek sizin göreviniz. Varsa eksikleri, gidermek için vatandaşa omuz vermek sizin göreviniz. Neymiş, vatandaş sağlam olmayan evinin üzerine biraz daha para koyacakmış. Sayın Erdoğan, vatandaşa akıl verme, destek ver. 

- Damat bakan gitti. Kendisine acil şifalar diliyoruz. Kendisinin gelişi de gidişi de devletimizin düşürüldüğü gülünç durumun ibretlik vesikasıdır. Sayın Erdoğan'ın internet ve medya yasaklarında neden ısrar ettiğini daha anladım. Geçtiğimiz dönem bir bakanı Twitter üzerinden, damadı Instagram'dan istifa etti. Artık her bakan kendine bir sosyal medya mecrası seçip istifa edebiliyor. Ultra başarılı Tarım Bakanı'nın da TikTok'ta yapacağı bir düetle istifa etmesini bekliyoruz.

- Biz medyanın Saray'a bağlı olduğunu biliyorduk. Ancak bu gerçeği milletin huzurunda itiraf etmelerini beklemiyorduk. Dünya basını, Avrupa basını olan biteni manşetten veriyor. Amerikan basını bile başkanlık seçimini bırakıp son dakika gelişmesi olarak Türkiye'ye bağlanıyor. Ancak saray medyasında tek bir haber dahi yok.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşaner, kürsüyü Tek Gıda-İş Sendikası adına İbrahim Ören'e bıraktı. Ören, "İktidar, işten çıkarmaları yasakladı ancak işverenlere ücretsiz izne çıkarma hakkı verdi. İşverenler bu izinleri suistimal etmekte, birçok bin 171 lira ücretle geçinmek zorundalar" dedi.

Akşener, konuşmasına devam ediyor:

- Emekli maaşı ödemeyi lütuf gören Çalışma ve Aile Bakanı'na soruyorum: Karnını doyurmak için oradan oraya koşturan gençleri, emeklilerimizi izlemek çok mu hoşunuza gidiyor? Hak edilmiş kıdem tazminatlarını ödememek için binbir takla atmak çok mu hoşunuza gidiyor?

YORUM EKLE

banner97

banner96