AKP'li Nasır'dan inşaata çözüm sözü

AK Parti İzmir Milletvekili ve inşaat mühendisi Necip Nasır, inşaat sektörünün sorunlarından hükümet ile ilgili olanlarını doğrudan kendisinin çözeceğini söyledi.

AKP'li Nasır'dan inşaata çözüm sözü
AK Parti İzmir Milletvekili ve inşaat mühendisi Necip Nasır, inşaat sektörünün sorunlarından hükümet ile ilgili olanlarını doğrudan kendisinin çözeceğini söyleyerek "Eskiden bu sorunların üzerine gidilmiyordu. Ama İzmir Ticaret Odası da artık sorunları çözmek için çalışıyor. Eğer merkezi hükümet ya da yerel yönetimler görevini yapmıyorsa hesap sorulacak" diye konuştu.

İzmir İnşaat Müteahhitleri Derneği (İMDER) Olağanüstü Genel Kurulu İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşti. İslam Yıldırım 3 Temmuz tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında İMDER’in yeni başkanı seçilirken 11 asil, 11 yedek olmak üzere 22 kişiden oluşan yönetim kurulu listesi de belli oldu. Olağanüstü genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren İMDER’in yeni başkanı İslam Yıldırım, görevi İZTO Meclis Üyesi İsmail Kahraman'dan devraldığını belirterek yeni yönetimin kente ve derneğe hayırlı olmasını diledi.

İZMİR EKONOMİSİ İÇİN MÜCADELE


İZTO'da inşaat sektörü ile ilgili çalışmalar yaptığını belirten AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, 15 yıl önce sektörün sorunlarıyla ilgili hiçbir sivil yapılaşma ve sektörün hak ettiği yerde olmadığını görerek bir mücadeleye giriştiklerini savundu. 13 dernek arasında koordinasyon sağlayarak yönetmelik değişiklilerine müdahil olmaya başladıklarına dikkat çeken Nasır, İZTO'daki değişimde İMDER'in temelindeki kadroların emeği olduğuna dikkat çekerek "Ülkemizde çok önemli bir siyasi değişim oldu. 24 Haziran seçimlerinden sonra kurulan hükümetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu ilk meclis kadar önemli bir meclis kurdu. Bizim yola çıkış amacımız sektörün sorunlarının çözülmesi ve İzmir ekonomisine katkı sunmaktır. Dinsel, tensel, siyasal bölgesel hiçbir ayrım gözetmeksizin İzmir ekonomisi için mücadele edeceğiz. Siyasi düşünce farklılıkları olsa bile konu İzmir ise gerisinin teferruat olduğunu Ticaret Odası seçimlerinde ülkeye de gösterdik. Sektörün sorunlarının çözülmesi konusunda aday olduk ve seçildik. Müteahhitler Konfederasyonu'nun 2 başkan yardımcısı TBMM'de milletvekili olarak görev aldı" diye konuştu.


'HEDEF, MÜTEAHHİTLİK YASASI'


Bürokratik oligarşinin ortadan kalmasıyla ekonominin çok hızlı büyüyeceğini savunan Nasır, esnaf ve iş dünyasını iyi bilen birisi olarak büyük sorumluluğu olduğunu öne sürdü. Nasır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İlk başta sektörümüzü ön planda tutarak İzmir’in bütün sorunlarını çözmek için çalışacağım. Sivil toplum kuruluşları, hemşehri dernekleri ve kurumlara bağlı olacak bir ofis kuruyorum. İzmir Ticaret Odası’nda kurulan inşaat masasına gelen sorunlardan hükümet ile ilgili olanlarını doğrudan ben çözeceğim. Eskiden bu sorunların üzerine gidilmiyordu. Ama Ticaret Odası artık sorunları çözmek için çalışıyor. Eğer merkezi hükümet ya da yerel yönetimler görevini yapmıyorsa hesap sorulacak."

İş dünyasının aktaracağı sorunların da takipçisi olacağını açıklayan Necip Nasır, inşaat sektörünün 3 sorunu olduğuna dikkat çekti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşerek otopark yönetmeliği konusunda düzenleme yapmak istediklerini anlatan Nasır, "Müteahhitler fiyat farkı ile ilgili zor durumda. Planlı alanlar imar yönetmeliği konusunda belediyelerin kitlendiği noktalar var. Bu konularda çalışmalarımız olacak. Müteahhitlik yasasının çıkarılması için önümüzdeki hafta da girişimlere başlayacağız. Yapılan hatalar varsa, sorunlar varsa siz gelip bizlerle paylaşacaksınız. Biz de elimizden geldiği kadar çözmeye çalışacağız" dedi. DHA
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 13:28
YORUM EKLE

banner92