"Yargı, TÜGVA davasına sessiz"

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından en gözde yerde binanın TÜGVA'ya tahsisine Manisa 1. İdare Mahkemesi'nde 2021/423 E. nolu yürütmeyi durdurma istemli açtıkları davaya 5 aydır yanıt verilmediğini söyledi. 

"Yargı, TÜGVA davasına sessiz"

Haber /  Arif Arı

Yazılı bir açıklama yapan Arcak; "En son ortaya saçılan pislikleriyle görüyoruz ki bu vakıf paralel bir yapılanma haline gelmiştir ve FETÖ'den sonraki paralel devlet yapılanması olmuştur'' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

TÜGVA daha önce de bir çok kirli olayla gündeme gelmişti. TÜGVA'nın torpille listelerindeki kişileri devlete yerleştirdiğini biliyorduk. Bu durum artık belgeleriyle de ispat edilmiştir. Kökü dışarıda olan bu yapı, Fetullahçılar gibi Devletin her kademesine sızmadan önce gereken önlemler alınmalı, TÜGVA kapatılmalıdır.''

Srcak açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ülkenin dört bir yanındaki belediyeler ve devlet kurumları da bu vakfa yardım için sıraya girmişlerdir. Bu belediyelerden biri de bildiğiniz üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Belediye, Fatih Parkının içindeki Kafeyi 5 yıllığına bedelsiz TÜGVA'ya tahsis etmiştir. O gün Cengiz Ergün'ü uyarmış, bu tahsisten vazgeçmesini söylemiştik. Sayın Ergün şimdi görsün nereye destek olduğunu! TÜGVA ya bedelsiz tahsis işlemiyle alakalı da Manisa 1. İdare Mahkemesi'nde 2021/423 E. nolu yürütmeyi durdurma istemli davamızı, İl Başkan Yardımcımız Av. Yiğitcan Özcan ile birlikte açtık. Davayı açalı 5 ay olmasına rağmen, mahkeme hala yürütmeyi durdurma kararını vermedi. Bu konuyla alakalı da aklımıza bazı sorular gelmektedir! Şimdilik Mahkeme heyetinin tavrını kamuoyunun takdirine bırakıyor, FETÖ ve benzerleriyle ettiğimiz mücadeleyi AKP'nin has kurumu yeni paralel devlet yapılanması TÜGVA ve benzerleriyle de ettiğimizi ve sonuna kadar edeceğimizi halkımıza duyuruyoruz!''.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 15:06
YORUM EKLE