banner109

Manisa'da ekmek zammında uzlaşı sağlandı

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından Manisa’nın 5 ilçesinde 200 gram ekmeğin fiyatının 1.50 TL’den 1.75’TL’ye yükseltilmesi üzerine Valiliğin Manisa 1. Asliye Hukuk Mahkemesinden aldığı yürütmenin durdurulması kararından sonra yeniden yapılan görüşmelerde uzlaşı sağlandı.

Manisa'da ekmek zammında uzlaşı sağlandı

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin Turgutlu, Sarıgöl, Alaşehir, Ahmetli ve Akhisar ilçelerinde 200 gram ekmeğin fiyatının 1,75 TL olarak belirlenmesine ilişkin 5 Mart 2021 tarihli kararına karşı Manisa 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde ihtiyati tedbir talepli olarak açılan davada ‘Onaylanan ekmek fiyatı tarifesinin uygulamasının dava sonuçlanıncaya kadar tedbiren durdurulmasına’ karar verilmişti. 

 Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Ticaret İl Müdürlüğü arasında yapılan pazarlık sonunda 210 gram ekmeğin Manisa'da 1.75 TL'den satılması konusunda uzlaşı sağlandı. Uzlaşı sonrasında Vali Yaşar Karadeniz 210 gram ekmeğin 1.75 TL'den satılmasını onayladı. Böylece Manisa'da ekmek zammı kavgası uzlaşı ile sona erdi.

YORUM EKLE

banner97

banner96