Manisa'da aşı organizasyonunda sıkıntı var

Manisa Tabip Odası Başkanı Dr. Şahut Duran, Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa'da da aşı organizasyonunda sıkıntılar olduğunu söyledi. Duran, aşı almaya giden bir meslektaşlarının trafik kazası geçirdiğini bildirdi.

Manisa'da aşı organizasyonunda sıkıntı var

Haber/ Arif ARI
Manisa'da pandemi sürecinin Türkiye'de olduğu gibi bir paralellik yaşandığını belirten Duran,  hafta sonu kısıtlama  önlemleri sayesinde covid-19'un bulaşıda zayıflama olduğunu bu sayede Manisa'da haftalık sayılarda 600'a kadar gerileme olduğunu söyledi.

Duran, 9 Eylül Gazetesi'ne verdiği bilgilerde, şunları belirtti:

"Manisa'da günlük 100 vakaya rastlanıyor. Yatay bir durum seyrediyor  ve bir kontrol söz konusudur. Şuanda bulaş vakalarında bir artış söz konusu değildir. Covid-19'a bağlı ölümlerin sayısında da düşüş sözkonusudur. Geçenlerde bir meslektaşımız covid-19'dan hayatını kaybetti. Devlet Hastanesinden emekli olan Ürolog Dr. Aktan Kokuoğlu özel bir hastanede çalışıyordu. Covid-19 oldu ve yaşamını yitirdi. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi 1 Mart'tan itibaren illerde valilerin alacağı kararlar doğrultusunda bir normalleşme süreci yaşanacaktır. Manisa Valimizin alacağı kararı bekliyoruz. Alınan karar doğrultusunda hastanelerde de yeni bir süreç belirlenecektir. Aşılama konusunda Manisa'da süreç devam ediyor. Sağlık ekibinin ardından 65 yaş üzeri vatandaşlar aşılanmaktadır.  Aşının organizasyonunda Türkiye'de yaşanan problemleri, Manisa'da da yaşıyoruz. Aile Sağlık Hekimlerinin aşıya ulaşma konusunda sıkıntıları var. Bazı Aile Sağlık Hekimleri'nde kapasitenin üzerinde talep oluyor. Aşılara Aile Hekimliklerine gönderilmesi gerekirken, aşı almaya giden hekimlerimiz oluyor. Bir meslektaşımız bu yüzden trafik kazası geçirdi. Bu nedenle aşıların dağıtım organizasyonunda sıkıntılar yaşanıyor. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor.''

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 12:37
YORUM EKLE

banner97

banner96