banner112
banner111

Minik müzisyenlerden ilk konser

İzmir'de yaşları 9 ila 10 arasında değişen 5 çocuktan oluşan müzik grubu Z-Kuşak, Türkçe ve yabancı parçalardan oluşan repertuvarıyla ilk konserini verdi.

Minik müzisyenlerden ilk konser
İzmir'de yaşları 9 ila 10 arasında değişen 5 çocuktan oluşan müzik grubu Z-Kuşak, Türkçe ve yabancı parçalardan oluşan repertuvarıyla ilk konserini verdi.

İzmir'in en minik rock grubu Z-Kuşak, ilk konserinde dinleyiciler ile buluştu. Daha şimdiden ufak çaplı bir hayran kitlesine sahip olan Z-Kuşak, Türkçe ve yabancı parçalardan oluşan repertuvarıyla izleyenlerine hoşça vakit geçirtti. Yoğun ders temposundan arda kalan boş vakitlerini müzik yaparak geçirmek üzere bir araya gelen, 5 çocuktan kurulu Z-Kuşak, ilk konserini Güzelbahçe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Grup, eğitmenleri Özgür Umut Hoşafçı'nın koçluğunda öğrendikleri yerli ve yabancı rock müzik şarkılarını sahnede seslendirdi. Konser sonrası ayakta alkışlanan grup elemanları, seyircileri selamlamayı da ihmal etmedi.

z-kusak

Vokalde Eliz Kapkın, gitarda Teoman Altan, saksafonda Poyraz Menteşeoğlu, klavyede Alp Önder Limoncuoğlu ve davulda Çağan Özkaya'dan oluşan Z-Kuşak, yaz sezonundan sonra da konser vermeyi çok istediklerini belirtti. Bu tür faaliyetlerin çocukların sosyalleşmesi ve dünyaya bakış açılarını değiştirmesi açısından önemli olduğunu söyleyen Özgür Umut Hoşafçı, çocukların bir işi birlikte başarma duygusunu yaşamalarının sosyalleşme açısından da faydalı olduğunu belirtti. Konserlerine eylül ayından sonra devam edeceklerini dile getiren Hoşafçı, çocukların müzik sevgisini sürdürmeleri halinde ileride bu işi daha ciddi seviyede icra etmeyi isteyebileceklerini de sözlerine ekledi.

Z-Kuşak, etkinliklerini sosyal medya hesabından takipçilerine duyuruyor. DHA

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 14:06
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100