banner109

Minik eller Zübeyde Ana’yı resmetti

Buca Belediyesi’nin Pırlanta Merkezi öğrencileri, minik kollarını Anneler Günü için sıvadı. Minikler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı anlatan resimlerini hazırladı. Jüri değerlendirmesi sonucunda birinci olan çocuğa hediyesini, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç verdi.

Minik eller Zübeyde Ana’yı resmetti

Buca’nın pırlantaları, bu yıl koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında evlerde kutlanan Anneler Günü’nü resimleriyle renklendirdi. Tedbirler kapsamında Buca Belediyesi’nin 3 – 6 yaş çocuklara eğitim veren Pırlanta Merkezlerinin öğrencileri, minik kollarını Anneler Günü için sıvadı.

Küçük yüreklerden büyük hediye

Buca Belediyesi tarafından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım temalı “Zübeyde Annemiz Küçük Yüreklerde Ödüllü Resim Etkinliği” gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında minikler, 50x70 ölçülerinde resim kağıdına duygu dolu resimler yaptı. Toplamda 72 adet resim arasından jüri, konuyu en iyi anlatan ilk 3 resmi seçti. Çocukların yaptığı resimler pandemi sonunda belediye hizmet binasında ve e – katalogla web sitesi üzerinde sergilenecek.

Hediyeyi başkan Kılıç verdi

Yarışmada birincilik elde eden Esma Gül Shakenov’u, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç evinde ziyaret ederek tebrik etti. Minik Esma Gül’e etkinlikte kazandığı çeyrek altın ve Nutuk’u hediye eden Kılıç, annesi Şeyma Gül’e ise çocuğunun yapmış olduğu resmi çerçeveleterek hediye etti. Renkli görüntülerin yaşandığı buluşmada Esma Gül Başkan Kılıç’a yaptığı resmi anlattı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut kırboyun
Mahmut kırboyun - 13 ay Önce

Saygı değer arkadaşlar 3 aydır işzizim hiç bagkurum ve sigortam yok evim kira yaşlıyım bir karı koca oturuyoz evimizde hiç bir gelirimiz yok gerçekten çok zor durumdayım iki tane doğalgaz faturam ve bir tane elektirik faturam var ne olursunuz Allah rızası için bana yardım edin buca Fırat mah 288/3/2 05366290524 ne olur yardımcı olun iki tane reçetem var alamadım kronik kalp hastasıyım yapacagınız yardımları cenabı Allah makbul ve kabul eylesin saygılar

banner97

banner96