Mahalle Güzelbahçe açıldı

Mahalle Güzelbahçe, küratörlüğünü Özer Ulukaya’nın yaptığı 'Seçilmiş Eserler' sergisiyle kentin kültür sanat yaşamında yerini aldı. Merkez, uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Mahalle Güzelbahçe açıldı

“Seçilmiş Eserler” sergisi, 20 akademisyen ve sanatçının 50 eserinin sergilendiği görkemli açılışla kentin yeni kültür sanat merkezi olan Mahalle Güzelbahçe'de İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar, “Bütün kentlerde böyle mekanlar çoğalsın. Büyük kentlerde yaşayan insanlar hobileri yoksa sanatla ilgilenmiyorlarsa, sanatın içinde değillerse hayat katlanılmaz hale geliyor. Bu açıdan böyle bir mekanı İzmir’e kazandıkları için işletme sahiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

20 sanatçı, 50 eser

Serginin küratörlüğünü üstlenen Özer Ulukaya, uluslararası sanat çalıştayları, söyleşiler, konfreranslar ve sergilerle ünlü sanatçıları ve sanat eleştirmenlerini de Mahalle Güzelbahçe’de ağırlayacaklarını ifade etti. Sergi, 24 Mart'a kadar pazartesi günleri hariç sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Sergide eserleri yer alan sanatçılar ise şöyle: Ali Açıkalın, Ayhan Çetin, Burçin Erdi, Bedri Karayağmurlar, Bülent Salderay, Cenk Mısırlıoğlu, Demet Dayı Barlas, Filiz Sır, Hayriye Sır, İlhan Dündar, İjlal Marmarisli, Latife Akın, Nurhayat Açıkalın, Reyhan Abacıoğlu, Reyhan Uludağ, Remzi İren, Sema Barlas, Serpil Akdağlı, Şenol Tilki, Tijen Ademoğlu, Ziyad Sultanov ve Ziya Başar.

YORUM EKLE