banner112
banner111

İzmir'in kahvesinden 15 milyon TL çıkacak

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenecek İzmir Coffee Festival'e 100 marka ve 12 bin ziyaretçinin katılması beklenirken kent ekonomisi de 3 günde 15 milyon lira kazanacak

İzmir'in kahvesinden 15 milyon TL çıkacak

Cuma günü başlayıp pazar akşamına kadar sürecek olan İzmir Coffee Festival'de hem 15 milyon liralık ticarete imza atılacak hem de yaklaşık 12 bin kişi kahveye doyacak. Bitexen sponsorluğundaki festivale 90 marka, nitelikli kahveler, yerli ve yabancı kahve dükkanları, kahvenin tüm paydaşları katılırken 3 gün boyunca 15 canlı konser, 36 atölye çalışması, kahve sohbetleri ve seminerler gerçekleştirilecek. Festivalde ayrıca, dereceye girenin Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde edeceği kahve şampiyonası da düzenlenecek.

'MİLYAR DOLARLIK FIRSAT'

İzmir Coffee Festival'in 27 Mayıs'ta başlayıp 29 Mayıs’a kadar Alsancak’taki Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenleneceğini açıklayan Dream Sales Machine Başkanı Alper Sesli, “Festivaller için Ege Bölgesi'nde milyar dolar büyüklüğünde bir fırsat duruyor. Fakat bu konuda uluslararası ses getirecek büyüklükte işler maalesef yapılmıyor. İzmir çok konuşulan ve aylar öncesinden biletleri yok satan etkinlikler yapılmalı” dedi. Festivalde atölye ve söyleşilerin yanı sıra  Gaye Su Akyol, Gripin, Bedük, Grogi, Umut Kaya, Cansu Nihal Akarsu, Yok Öyle Kararlı Şeyler, Ege Çubukcu - Güliz Ayla, Köfn, Yasak Helva, Peter Di Carlo, Ayan Beyan, Yiğit Boyunağa ve Bambaşka gibi isimler müzikleriyle yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 11:10
YORUM EKLE

banner101

banner100