Çeşme Festivali'nde 'Zorba' gösterisi çok beğenildi

İzmir'in Çeşme ilçesinde 25 yıl aradan sonra yapılan Çeşme Festivali konser, bale gösterisi gibi çeşitli etkinliklerle sürdü.

Çeşme Festivali'nde 'Zorba' gösterisi çok beğenildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Çeşme Turistik Otelciler Birliği, Çeşme Esnaf Odası ve Alaçatı Turizm Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen Çeşme Festivali 2019'un 3'üncü günü geride kaldı. 25 yıl aradan sonra 'Ege'nin İki Yakası' temasıyla yapılan festivalin 3'üncü gününde kentin farklı noktalarında eş zamanlı olarak çeşitli etkinlikler yapıldı. Ilıca Taş İskele'de İki Yaka'dan dans atölyesi ve Sakız Adası'ndan halk dansları gösterisiyle başladı. Kutlamalar, Çeşme Yöresi ve Sakız Adası'ndan müzik ve dans geleneklerinden örnekleriyle devam etti. Moderatörlüğünü Dr. Murat Köylü'nün yaptığı 'Mübadeleyle Gelenler- Gidenler' söyleşisi, duygusal anlar yaşattı. Ardından sahne alan Kırıka Grubu, verdiği konserle alkış aldı. Konserin ardından Çeşme Kalesi'nde gerçekleştirilen resepsiyona Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Ednan Arslan, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı.

Zorba gösterisi beğenildi

Gün boyu süren etkinlikler, Çeşme Amfi Tiyatro'da Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi'nin 'Zorba' gösterisiyle sürdü. Danslarıyla gösteri, beğeni topladı. Seyircilerin bitmesini bir türlü istemediği gösteri, 4 kez final kapanışı yaptı. Gösteri, ayakta alkışlandı. Sahneye çıkan Zorba ekibine, çiçek yerine fidan dikim sertifikası verildi.

YORUM EKLE

banner92