Müzik Kütüphanesi’nde notalar kitaplardan taşıyor Müzik Kütüphanesi’nde notalar kitaplardan taşıyor

Sivil Toplum Buluşmaları Kapsamında, Karşıyaka Belediyesi STK Yerleşkesinde Karşıyaka ve Çiğli de faaliyet gösteren derneklere DERBİS v2.0 ve Bakanlığın 2024 yılı Hibe Programı ve PRODES konularında eğitim semineri gerçekleştirildi.

Programın açılışında konuşan İzmir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü İl Müdürü Turgay Esen, İzmir’de faaliyet gösteren derneklerin kentin sosyal ve kültürel dokusuna büyük katkılarının olduğunu dile getirdi.

Esen; “İzmir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü olarak tüm çalışanlarımızla, derneklerin faaliyetlerinin kurumsallaştırmalarına ve etkinliklerini arttırmalarına katkı sağlamak amacı ile il genelinde Konak, Bornova ve Bayraklı ilçelerindeki derneklere yönelik etkinlikler düzenlendik. Bu kapsamda şimdide Karşıyaka ve Çiğlide faaliyette bulunan dernekleri bir araya getirerek bu rehberlik toplantılarına devam ediyoruz. Eylül ayından itibaren bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Karşıyaka ve Çiğli ilçelerimizdeki derneklerimizle buluşmamıza salon tahsisiyle destek veren Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal’a teşekkür ediyoruz” diye sözlerini noktaladı.

Karşıyaka ve Çiğli ilçelerinde faaliyet gösteren 300 derneğin yöneticilerinin katıldığı toplantıda; İzmir İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü personeli Bilgisayar Mühendisi Hüseyin Uz, “DERBİS Genel Bilgilendirme” konulu sunum yaptı. Müdürlük Şefleri Gamze İnceoğlu ve Tuğba Seçkin beraber “Dernek İşlemleri”ni katılan dernek yöneticileriyle paylaştılar.

Şef Onur Yılmaz, “Beyanname” doldurma konusunda, İl Memuru Barış Baknalı, “Bildirimler”, İl Memuru Garip Özdem, “Bakanlığımız Hibe Programı ile PRODES” konularında dernek yöneticilerini bilgilendirdiler. Şube Müdürü Himmet Uygun Proje Yönetimini anlattıktan sonra, Karşıyaka ve Çiğli’de faaliyet gösteren derneklerin yoğun katılım gösterdiği Çalıştay, Soru-Cevap bölümüyle sona erdi.

Kaynak: BÜLTEN