Ataşehir Mahallesi'nde geçen salı günü akşam saatlerinde 13 köpek, farklı noktalarda zehirlenmiş halde bulundu. Mahalle sakinlerinden Merve Çınar'ın sahiplenip beslediği 'Çorap' isimli köpeğinin de aralarında bulunduğu 11 can dostu öldü, iki köpek ise Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde tedaviye alındı.

Motosikletin devrilmesiyle kazara kuzenini öldüren kişi gözaltına alındı Motosikletin devrilmesiyle kazara kuzenini öldüren kişi gözaltına alındı

Yaşanan olay nedeniyle hayvanseverler, bugün saat 18.00'de, Ataşehir Mahallesi'nde bir araya geldi. 'Yaşamama izin vermediler', 'Onlar bizim evlatlarımızdı' yazılı pankartlar taşıyan hayvanseverler, köpeklerin zehirlendiği noktalara karanfil bıraktı.

'Yaşam, bütün canlılara haktır' sloganıyla yürüyüş de yapan hayvanseverler adına avukat Bilge Berk açıklamada bulundu. Berk, "Bu çocuklarımız konuşamıyorlar. Konuşabilselerdi, 'Beni neden öldürdünüz, ben size ne yaptım?' derlerdi. Çocuklarımızdan birine yuva olan Merve Çınar ile şikayetçi olduk. Konunun takipçisi olacağız" dedi.

Kaynak: DHA