İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile mücadele kapsamında yürütülen soruşturmalarda önemli bir aşama kaydetti. Soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan 4 şüphelinin Buca ilçesi Çamlık Mahallesi'nde saklandığı bilgisi edinildi.

Şüphelilerin Yakalanması İçin Operasyon Düzenlendi

Savcılık makamlarının talimatı doğrultusan hareket eden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması için operasyon düzenledi. Planlı bir şekilde gerçekleştirilen operasyonda, gizlice faaliyet gösterdikleri düşünülen adreslere baskınlar düzenlendi.

2 İhraç Öğretmen Gözaltına Alındı

Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin 2'sinin daha önce ihraç edilmiş öğretmen olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan diğer 2 şüphelinin ise kimlikleri hakkında henüz bilgi paylaşılmadı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bornova'dan aşure daveti Bornova'dan aşure daveti

FETÖ ile Mücadele Sürekli Devam Ediyor

Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine karşı yürütülen mücadele kapsamında, FETÖ/PDY ile ilişkili olduğu düşünülen şahısların yakalanmasına yönelik operasyonlar aralıksız devam ediyor. Bu operasyon, İzmir'de yürütülen soruşturmaların kararlılıkla sürdürüldüğünü göstermesi açısından da önem arz ediyor.

Editör: Utku Çelik