AK Parti’ye uzun yıllar yalınkılıç hizmet eden ve Genel Başkan Yardımcılığına kadar ulaşan Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Teşkilatı tarafından çok sevilen Dağ, sahaya hızla girdi ve çalışmalara başladı. Ama ertesi gün gelen bir haber Hamza Dağ’ın söylemleriyle, genel merkezin yaptıklarının birbirini pek de tutmadığını gösterdi...

Hamza Dağ geçtiğimiz yıl yapılan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili sıfatıyla yaptığı basın toplantısında İzmir’le ilgili projeler açıklamıştı.

O projelerden biri de İzmir Limanı’nın karşısında olan ve arazisi paha biçilemeyecek bir değerde olan, şu an atıl durumdaki Tarihi Elektrik Fabrikası ve onun etrafındaki alanla ilgiliydi.

TEDAŞ’a ait olan bu fabrikanın yan cepheleri de yine devlet kurumu olan TEDAŞ’ın…
Hamza Dağ bundan bir sene önce o alanda, İzmir Yenilikçi Endüstriler Merkezi kuracaklarını söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

"Alsancak'ta tarihi elektrik fabrikası ve onun etrafındaki alan... Orayı bilişim ve teknoloji anlamında, teknoloji üssü anlamında hayata geçireceğiz. Bunda da belli bir yol kat ettik. Bunu da 2023-2024 içinde hayata geçeceğine inanıyorum."

Ancak Hamza Dağ’ın adaylığının açıklanmasından bir kaç gün sonra Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarında TEDAŞ’a ait fabrikanın yanındaki alanların özelleştirme kapsamında satışa çıkarılacağı duyruldu.
Yani Hamza Dağ’ın belli bir yol kat ettik dediği alan satılıyor. Fabrika zaten daha önce de ihaleye çıkarılmış fakat ihaleyi İzmir Büyükşehir Belediyesi kazanınca iptal edilmişti. 
Şimdi değişen tek şey bu kez fabrikanın alanını değil, sağ ve sol cephelerini önce satışa çıkarmak oldu. O yüzden Hamza Dağ’ın projelerini merakla bekliyor olacağım…