Karşıyaka'nın en nezih semti Bostanlı. Abartmıyorum İzmir'in hatta Türkiye'nin en yaşanılabilir yerlerinden biri olan bu güzel semt, bugünlerde hamam böceği istilası altında.

Pazar akşamı Bostanlı’da gördüklerimi düşününce hala tüylerim ürperiyor.
Ben bunu Hindistan'da görseydim ya da Tayland'da ya da bir Afrika ülkesinin ücra bir yerinde garipsemezdim ancak Bostanlı’da hayatımda gördüğüm bütün hamam böceklerinden daha fazlasını bir anda görmek beni şok etti. Burası Suat Taşer Tiyatrosu'nun karşısındaki Zühtü Işıl Parkı. Güzel insanların güzel anılar biriktirdiği bir yer ama gelin görün ki artık insanların oturdukları yerlerin altı hamam böceklerine yuva olmuş. Her an bacaklarınızda dolaştıkları düşüncesi bile inanılmaz kötü.

Karanlıkta telefonla elimden geldiğince çektim. Çekebildiklerim gördüklerimin onda biri, görebildiklerim ise göremediklerimin kaçta kaçı düşünmek bile istemiyorum.

İzmir’deki bu böcek ve sinek sorunun sorguladığımızda açıklaması şöyle yapılıyor: Sinekler ve böceklerin lavra dönemi seçim zamanına denk geldiği için ve bir başı boşluk yaşandığı için doğru düzgün bir ilaçlama yapılmadı deniyor. Peki yani İzmir Bunu yaşamak zorunda mı? Yani sizin seçim kavgalarınız yüzünden İzmirliler böcek istilası altında mı yaşamak zorunda? Bakın bu iş patlayacak. Çünkü benim gördüğüm böcekler yavruydu ama yüzlerciydi ve  emin olun bunlar çoğalınca binlerce olacak.