• DOLAR 33,09 %0.19
  • EURO 36,19 %0.37
  • ALTIN 2.621,05 %-0.03
  • BİST100 11.134 %-0.05
  • BITCOIN 64.300 %0.16
  • ETHERIUM 3.400 %-0.93
39°

Milli Savunma Bakanlığı Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı haberleri ve güncel Milli Savunma Bakanlığı gelişmeleri, Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili tüm video, Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları ve Milli Savunma Bakanlığı haberleri Dokuz Eylül | Güncel İzmir Haberleri sitemizde


POLİS / ADLİYE

Türkiye'den Yunanistan'a ve Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan dördü terörist altı kişinin yakalandığı bildirildi.

GENEL

MİLLİ Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Öncelikli görevimiz olan terörle mücadelede operasyonlarımız sarp arazi, aşırı sıcak hava koşullarında aralıksız devam etmektedir....

GENEL

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

GENEL

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ve Gara bölgelerinde 11 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

GENEL

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığınca muhtelif miktarda 'DROPS Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Aracı'nın muayene ve kabul faaliyetlerinin tamamlandığını duyurdu.

GENEL

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir askerimizin şehit olduğunu açıkladı

POLİS / ADLİYE

Milli Savunma Bakanlığı, son bir haftada hudutlarda engellenen bin 216 şahıs ile birlikte yıl içerisinde engellenen kişi sayısının 63 bin...

GENEL

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyindeki Barış Pınarı bölgesinde saldırı hazırlığı yapan 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

GENEL

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe ve Pençe-Kilit Operasyonu bölgelerinde 10, Suriye'nin kuzeyi ve Zeytin Dalı bölgelerindeki 3 olmak üzere...

GENEL

DENİZCİLİK ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında, Milli Savunma Bakanlığı'na ait kurtarma ve arama gemisi TCG AKIN, Tekirdağ'da halkın ziyaretin açıldı.

GÜVENLİK

Milli Savunma Bakanlığı, TCG Gemlik fırkateyninin Libya açıklarında helikopterle arama kurtarma eğitimleri yaptığını bildirdi.

GÜVENLİK

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2233. yıldönümünde 16 Türk Devleti'ni temsilen 'Komando Dayanıklılık Bayrak Koşusu Yarışması' düzenlendi.

POLİS / ADLİYE

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan beşi FETÖ mensubu yedi kişinin Edirne'de yakalandığını bildirdi.

SAĞLIK

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Suudi Arabistan’ın Mekke ve Cidde şehirlerinde yoğun bakım servislerinde yatan 13 vatandaşımız ve beraberindeki altı refakatçi için...

POLİTİKA

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye ile Japonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıldönümü kapsamında Japonya seyrine devam eden TCG Kınalıada'nın Filipinler'i...

GÜVENLİK

MİLLİ Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde bulunan Dergele köyündeki sivilleri kalkan olarak kullanıp Türk birliklerine havan saldırısı yapan teröristlerin yerlerinin tespit...

POLİTİKA

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, temaslarda bulunmak üzere gittiği Taşkent’te Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından kabul edildi.

POLİTİKA

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türkmenistan Savunma Bakanı Begenç Gündogdiyev’in resmi davetlisi olarak başkent Aşkabat’a ziyaret gerçekleştirdi.

YAŞAM

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamaya göre, bedelli askerlik ücreti 1 Temmuz 2024'ten itibaren zamlanacak.

GÜVENLİK

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Romanya Savunma Bakanı Angel Tilvar ile TCG AMASRA mayın avlama gemisinde incelemelerde bulundu.

GENEL

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), TCG Kemalreis fırkateyninin Libya açıklarında helikopter iniş/kalkış ve silah atış eğitimleri yaptığını bildirdi.

POLİTİKA

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TSK komuta kademesi ile Hakkari Çukurca'daki 2. Hudut Tugay Komutanlığı'nı ziyaret etti.

POLİTİKA

MİLLİ Savunma Bakanı Yaşar Güler, Belçika'nın başkenti Brüksel'de NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın birinci oturumuna katıldı.

GÜVENLİK

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, "Son bir haftada 30, 1 Ocak 2024'ten bugüne...

GENEL

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Japonya ile ilişkilerin 100. yıldönümü ile Ertuğrul Fırkateyni Kazası'nın 134. Yılını Anma Töreni kapsamında TCG Kınalıada'nın ...

POLİTİKA

MİLLİ Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti.

GENEL

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Malezya Savunma Bakanı Mohamed Khaled Nordin ile bir araya geldi.

GENEL

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Baltık Denizi Bölgesinde gerçekleştirilen BALTOPS-2024 Tatbikatı'nın başladığını bildirdi.

GÜVENLİK

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan bir PKK'lı teröristin teslim olduğunu bildirdi.

GÜVENLİK

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde 6 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.