Urla’da yine sokak canları hedef alındı

Urla Gazeteciler Sitesi civarında, kimliği belirsiz kişilerce bahçe önüne koyulan zehirli tavuklar, zamanında müdahale olmasa onlarca köpeğin canını alacaktı

Urla’da yine sokak canları hedef alındı

HABER/ Özge Günerken

İzmir Urla’da son 5 yıldır yaşanan ve hayvanseverleri üzen zehirleme olaylarına bir yenisi daha eklendi. Urla İskele, Gazeteciler Sitesi çevresinde zehirlenen sokak köpekleri ölümün kıyısından son anda döndü. Bölgede yaşayan hayvansever Tülin Öncü Ural’ın durumu erken farketmesi ve zehirlenen tüm hayvanları veterinere yetiştirmesi sayesinde canlar bu kez kurtuldu. Olayın hemen sonrasında karakola gidip durumu polise bildirdiklerini ve savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Ural, suçluların ise bulunamadığını belirtti.

5 yıldır sürüyor

Fare zehri katılmış sosisli makarna ve tavukların bahçesinin önüne koyulduğunu anlatan Tülin Öncü Ural, “Allahtan evdeydim ve anında müdahale ettik. Oğlum ve arkadaşım Serhan Öcalgan yetişti. Çok şükür zehirlenen 4 köpeğimizi de kurtardık. Veterinerlerimiz ellerinden geleni yaptılar. Böyle bir olay yaşandığı için çok üzgünüz. Urla Belediyesi zehirlemeler konusunda çok sessiz kaldı. 5 yıldır bunu yaşıyoruz. Kameralar çalışmıyor, yapan kişiyi de bulamadığımız için adaleti sağlayamıyoruz. Zaten sokak hayvanı ise sahipsiz bir mal gibi görünüyor bu canlar. Polisler de bizim kadar üzgünler ama ellerinden bir şey gelmiyor” dedi.

YORUM EKLE