Tepecik'teki doktor rotasyonu durduruldu

Hasta yakınlarının itirazları üzerine Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliği, rotasyon programını durdurma kararı aldı.

Tepecik'teki doktor rotasyonu durduruldu

HABER / Gökçe ADAR

Türkiye'de iki tane bulunan kas hastalıkları merkezinden biri olan ve düzenli olarak 700 çocuğun tedavi gördüğü Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kas Hastalıkları Merkezi'nde, çalışan doktorların üç ayda bir yerlerinin değiştirilmek istenmesine karar verilmişti. Verilen karara karşı çıkan Duchenne Kas Hastalığı İle Mücadele Derneği İzmir Temsilciliği, konuya dair hastane başhekimliğine dilekçe vermişti.

Hasta yakınları ile görüşen Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve yardımcıları rotasyon programını durdurma kararı aldı. Hasta yakınları verilen karar sonunda, şunları söyledi: “Dernek yetkilimiz Sadullah Erol ve ailelerimizden oluşan ekibin İzmir Tepecik Başhekimi ve yardımcıları ile yaptığı görüşme neticesinde doktorların bölümde kalması sağlanarak, rotasyon durdurulmuştur. Bu konuda yapıcı davranan İzmir Tepecik Başhekimliği'ne teşekkür ederiz. Süreç esnasında destek veren ailelerimize ve destek gönüllülerimize minnettarız.”


 

YORUM EKLE

banner97

banner96