Sağlıkçılara 'Neden pozitifsiniz?' soruşturması

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde görevli 80 sağlık çalışanının Kovid-19'a yakalanması üzerine hastane yönetimi “Neden pozitifsiniz?" diyerek soruşturma başlattı.

Sağlıkçılara 'Neden pozitifsiniz?' soruşturması

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinde görevli 80 sağlık çalışanının Kovid-19 testlerinin pozitif çıkması üzerine hastane yönetiminin başlattığı “Neden pozitifsiniz?” soruşturmasına sert tepki gösterdi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Başevirgen, “Pandemi döneminin en fedakar çalışanlarına bu yapılan hem haksızlık hem de vicdansızlıktır. Görmezden gelinen büyük fedakarlıklar ve emekler nedeniyle biz utanç duyuyoruz” dedi.

Pandemiyle mücadele eden sağlık çalışanlarını korumak için gerekli ekipmanı sağlamak ve bütün koruyucu önlemleri almanın hastane yönetimi ve Bakanlığın  sorumluluğunda olduğunu belirten Başevirgen, “Açılan soruşturmanın akıl ve mantıkla izah edilecek tarafı yok. Hastane, belli ki kendi kusurunu çalışanlarına yıkma derdinde. Bu soruşturmalar bir an önce durdurulsun” dedi. 

YORUM EKLE

banner97

banner96