Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü alınan son bilgilere göre İzmir'de bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı

İzmir, Aydın, Manisa, Denizli, Isparta ve Burdur çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, Muğla çevreleri ile Antalya'nın merkez ve batı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması beklenirken Marmara’nın doğusunda ise yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İzmir, Manisa, Denizli, Aydın, Uşak, Burdur ve Isparta çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile kıyı kesimlerinde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Fırtına ve kuvvetli fırtına uyarısı

Meteoroloji, "Rüzgarın; güneydoğu yönlerden Ege ile Batı Akdeniz'de fırtına (60-80 km/sa), kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli fırtına (80-100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." uyarısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 12:52
YORUM EKLE

banner101

banner100