banner109

İzmir’de hava nasıl olacak?

Hafta sonu yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili olan İzmir'de Perşembe gününe kadar hava soğuk seyredecek.

İzmir’de hava nasıl olacak?

İzmir’de etkili olan yağışlı hava sıcaklık değerlerinin de düşmesiyle kentin yüksek kesimleri ile bazı kıyı ilçeleri beyaz örtüyle kapladı. İzmir'in bu sabah da bazı bölümlerinde hafif kar yağışı sürüyor. Sıcaklıklar ise günde 5-6 dereceyi geçmeyecek. Gece sıcaklıkları ise merkez ilçelerde -2 ve -4, iç kesimlerde -5 ve -10 dereceleri görecek. Hava sıcaklıklarının 0 derecenin altına düşmesi sebebiyle zirai don tehlikesi bulunuyor. Soğuk hava dalgasının Perşembe günü kenti terk edecek ve sıcaklık değerleri artacak. Cuma gününden itibaren ise güneyli rüzgarların yağış getireceği öngörülüyor.

Ege Bölgesi’nde Kütahya’da hafif kar yağışı bekleniyor. Öte yandan bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu olacak.

Ege Bölgesi’nin kıyı ve güney kesimlerinde hafif, iç ve kuzey kesimlerinde orta, yüksek kesimlerde kuvvetli buzlanma ve zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Kütahya, Antalya, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 11:26
YORUM EKLE

banner97

banner96