banner112

İzmir'de yarın hangi pazarlar kurulacak?

İzmir Valiliği, ‘tam kapanma’ nedeniyle kapatılan ancak İçişleri Bakanlığı genelgesi ile uzun zaman sonra ilk kez kurulacak pazarların ilçe ilçe listesini açıkladı.

İzmir'de yarın hangi pazarlar kurulacak?

Türkiye, 29 Nisan tarihinde koronavirüsle mücadele kapsamında ‘tam kapanma’ sürecine girdi.  17 gün sürecek olan ‘tam kapanma’ nedeniyle pazaryerleri de kapatılmış ve bu duruma pazarcı esnafı büyük tepki göstermişti.

Gelen tepkilerin ardından İçişleri Bakanlığı, bir genelge yayımlayarak mevsimsel etkiler nedeniyle ürün arzında yaşanan artış, ürünlerin saklama zorluğu ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçiler tarafından üretilen tarımsal ürünlerin (yaş sebze-meyve) zayi olabileceği yönünde tespitler bulunduğu belirtildi.

Bu kapsamda,  8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşlarımızın yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verileceği duyuruldu.

Bakanlık genelgesinin ardından İzmir Valiliği, İzmir ilinde açılacak pazarların ilçe ilçe listesini yayımladı.

İlçelerde açılacak pazarların listesi şu şekilde;


Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 16:03
YORUM EKLE

banner97

banner96