banner112

İZELMAN kazandı

İZELMAN kazandı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bin 584 kişilik işçi alımı ihalesinde tek teklifi, İZELMAN verdi. Bu gelişme taşeron korkusu yaşayan işçileri rahatlattı. İkinci ihale ise 22 Kasım'da.


Haber / Mustafa OĞUZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin belediye hizmet binalarında temizlik, bakım, ofis, yönetim, denetim hizmetleri gibi 22 ayrı biriminde çalışacak bin 584 sözleşmeli personeli kapsayan hizmet alım ihalesi dün gerçekleşti. 22 aylık ihalede sadece belediye şirketi İZELMAN 220 milyon 911 bin 177 lira teklif sundu. Toplam 4 firmanın dosya aldığı ihaleyle ilgili kesin sonucun iki hafta içerisinde açıklanması beklenirken, belediye çalışanları bu gelişmelerin ardından bir kez daha taşeronda çalışmaktan kurtuldu. Yıl başı itibariyle başlayacak olan ihalede büyükşehir personeli mevcut iş güvencesi ve mevcut sosyal haklarıyla çalışmaya devam edecek.

DİĞER İHALE 22 KASIM’DA

Büyükşehir işçilerini yakından ilgilendiren diğer ihale ise 22 Kasım'da yapılacak. Bu ihale ise park bahçeler, mezarlıklar, aşevleri, trafik denetleme, sosyal işler, spor, temizlik, katı atık, ulaştırma, huzurevleri, sosyal yaşam kampüsü gibi birimlerindeki çalışacak 4084 kişiyi kapsıyor. Bu işler de şu an belediyenin şirketi İZENERJİ bünyesinde çalışan işçiler tarafından yerine getiriliyor.
İşçilerin örgütlü olduğu DİSK Genel-İş İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Arif Yıldız ise, ihale öncesi yaptığı açıklamada hiçbir şekilde taşeron şirketi belediyeye sokmayacaklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 09:44
YORUM EKLE

banner97

banner96