banner112

İstanköy'de ölen Sinan Kurtoğlu'nun cenazesi gözyaşlarıyla uğurlandı

İstanköy'de ölen Sinan Kurtoğlu'nun cenazesi gözyaşlarıyla uğurlandı
//ajans.dha.com.tr/images/videos/2017_07/2017_07_24/1639825/izmir_kos_ta_hayatini_kaybeden_depremzede_gozyaslariyla_ugurlandi.mp4

EGE Denizi'nde geçen cuma günü saat 01.31 'de meydana gelen Richter Ölçeği'ne göre 6.5 büyüklüğündeki depremde Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'nda hayatını kaybeden 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu'nun cenazesi İzmir'de gözyaşlarıyla toprağa verildi. Oğlunun tabutunun başında konuşan babası Ali Kurtoğlu, "Oğluma 39 sene ben çok iyi baktım. Bundan sonra Rabbim baksın. Oğlumla bir kez daha gurur duydum. Bu kadar çok seveni varmış" dedi.

Ege kıyılarını zarsan depremde, Yunanistan'ın İstanköy Adası'nda tarihi caminin minaresinin yıkılması sonucu hayatını kaybeden İzmirli işletmeci Sinan Kurtoğlu'nun cenazesi, dün ailesi tarafından alınıp feribotla Bodrum'a getirildi. Sinan Kurtoğlu'nun depremden iki gün önce doğum gününü kutladığı, Fethiye'ye tatile gittiği sonrasında da Kos Adası'na geçtiği öğrenildi.

Sinan Kurtoğlu için dün de İzmir Bostanlı Beşikçioğlu Cami'nde ikindi vakti tören düzenlendi. Baba Ali Kurtoğlu, annesi Simin Kurtoğlu, kızkardeşi Canan Dereli taziyeleri kabul etti. Oldukça üzgün olan aileyi yakınları ve oğlunun arkadaşları ile Karşıyaka Belediye Başkanı CHP'li Hüseyin Mutlu Akpınar da yalnız bırakmadı. Akpınar, Sinan Kurtoğlu'nun pırıl pırıl bir insan olduğunu, belediye işçilerine işletmesinin bulunduğu sokakta çalışma yaptıkları sırasında ihtiyaçlarını karşıladığını çay demleyip ikram ettiğini anlattı.

İkindi vakti kılınan cenaze namazından sonra oğlunun tabutunun başında konuşan babası Ali Kurtoğlu, "Oğluma 39 sene ben çok iyi baktım. Bundan sonra Rabbim baksın. Oğlumla bir kez daha gurur duydum. Bu kadar çok seveni varmış" dedi.

Sinan Kurtoğlu'nun cenazesi, cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verildi.

istankoyde-olen-sinan-kurtoglunun-cenazesi-gozyaslariyla-ugurlandi_7683_dhaphoto2
Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 11:00
YORUM EKLE

banner97

banner96