İsmail Devrim'in haberini yapan gazeteci gözaltına alındı

Oğluna okul pantolonu alamadığı için canına kıyan İsmail Devrim'in" haberini ilk olarak Astakos Haber sitesinde yayınlayan gazeteci Ergün Demir gözaltına alındı.

İsmail Devrim'in haberini yapan gazeteci gözaltına alındı

"Oğluna okul pantolonu alamadığı için intihar eden İsmail Devrim'in" haberini ilk olarak yayımlayan gazeteci Ergün Demir, Hereke 17 Ağustos Mahalle Muhtarı Halil Taş ile birlikte gözaltına alındı.

Oğluna okul pantolonu alamadığı için canına kıyan İsmail Devrim'in" haberini ilk olarak Astakos Haber sitesinde yayınlayan gazeteci Ergün Demir gözaltına alındı. Hereke 17 Ağustos Mahallesi'nde ikamet eden, İsmail Devrim, oğluna pantolon alamadığı için hayatını son vermişti.

Yaşanan acı olayı ortaya çıkartan ve ilk yazan gazeteci olan Ergün Demir gözaltına alındı. Demir ile birlikte 17 Ağustos Mahalle Muhtarı Halil Taş’ın da gözaltına alındığı öğrenildi. astakoshaber.com haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Demir, ifade vermesi için İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağırıldı. Emniyet Müdürlüğü’ne giden Ergün Demir için burada Körfez İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gözaltı işlemi başlatıldı.

Sağlık kontrolüne götürülen Demir, olayla ilgili soruşturmayı yürüten Hereke Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Kocaeli Zirve gazetesi muhabirinin telefonla ulaştığı Ergün Demir "Ekipler önce evime gelmişler, evde olmadığımı öğrendiklerinde beni aradılar, ben de güvenlik güçlerine kendim teslim oldum. Şu anda ifade vermek üzere karakola götürülüyorum." dedi.

CHP'lilerden tepki


Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Demir ile görüştüğünü belirterek, şunları söyledi:

İfadesinin alındığı ve savcılığa sevkinin yapıldığını söyledi. Demir'e 'Hafize Devrim ile yaptığı görüşmeyi izin almadan kaydettiği ve yayınladığı suçlaması' yöneltilmiş. Demir, 'Kaydı izin alarak yaptım; iki kişi şahittir' dedi.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından Demir'in gözaltına alınmasına da tepki göstererek, "Merhum İsmail Devrim'in eşi Hafize Devrim'in verdiği demeci haberleştiren ve 'Pantolon alamadığı için intihar etti' haberini yayınlayan Ergün Demir'i gözaltına alarak gerçeğin üstünü örtemezsiniz. Rahmetlinin eşinin ses kayıtları bile ortadayken; neyi saklamaya çalışıyorsunuz?" diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise yaşanan olaya, "Tuz koktu" yorumunu yaptı.

Özkan, Twitter'dan şunları kaydetti:

"Tuz da kokunca böyle oluyor işte! Oğluna pantolon alamadığı için intihar eden babanın haberini yapan gazeteci gözaltına alındı." Cumhuriyet
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 18:11
YORUM EKLE