banner109

İGC'nin Acı Günü; İsmail Ragıp Geçmen'i Yitirdik

İGC'nin Acı Günü; İsmail Ragıp Geçmen'i Yitirdik
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve TRT İzmir Televizyonu'nun yapımcı-yönetmenlerinden İsmail Ragıp Geçmen dün gece saatlerinde tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti acı haberi böyle duyurdu; "İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ve TRT İzmir Televizyonu'nun yapımcı-yönetmenlerinden İsmail Ragıp Geçmen dün gece saatlerinde tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Geçen hafta pankreas, safrakesesi ve midesinde oluşan bir rahatsızlıktan dolayı 10 saat süren bir operasyon geçiren Geçmen'de ameliyat sonrası meydana gelen kanama durdurulamadı ve meslektaşımız dün gece saat 22.45'te hayata gözlerini yumdu. İsmail Ragıp Geçmen için bugün saat 16.00'da İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) önünde veda töreni düzenlenecek.
Geçmen, Alsancak Hocazade Camiinde ikindi namazını sonrası kılınacak cenaze namazından ardından Karşıyaka Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verilecektir. "

ismailrg1İSMAİL RAGIP GEÇMEN KİMDİR?
1966 yılında Ankara’da doğdu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında figüran ve TRT Ankara Televizyonu’nda sözleşmeli yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. Film dublajı ve dizi filmlerde oyunculuk yaptı. Ankara Çocuk Oyuncuları Topluluğu’nda (AÇOT) ve daha birçok başka özel tiyatroda çocuk oyunları oynadı ve yönetti. Bir dönem TRT Haber Merkezi’nde muhabir olarak çalıştı. Çekiç Güç harekatında, Türk Ordusuyla birlikte Irak’a girdi. Kısa bir süre Flash TV’nin Ankara Program Müdürlüğü görevini üstlendi. 1996 yılında İzmir’e yerleşti. O günden bu yana TRT İzmir Televizyon Müdürlüğü’nde yapımcı – yönetmen olarak görev yaptı. Bugüne dek çok sayıda belgesel program hazırladı. Bu programlarıyla biri uluslararası olmak üzere birçok da ödül kazandı. Yıllardır başta Anadolu coğrafyasının en uzak ve gizli köşeleri olmak üzere Ortadoğu, Balkanlar, Avrupa, Afrika ve Uzakdoğu’da 50’den fazla ülkeyi gezdi. Hindistan yolculuğunu komik bir dille anlatan “Hınzır İçimden Sızıyor Haylaz Hindistan” adlı bir de kitabı olan İsmail Ragıp Geçmen evli ve iki çocuk babasıydı.
51 yaşında aramızdan ayrılan İsmail Ragıp Geçmen, İzmirli Gezginler Grubu'nun kuruculuğunu yaptı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi olan Geçmen, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ve Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'nün de aktif üyesiydi.
Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 10:05
YORUM EKLE

banner97

banner96