banner112

Hamdi Türkmen hayatını kaybetti

Okuyucularına bir süredir 9 Eylül Gazetesi'ndeki köşesinden seslenen usta gazeteci Hamdi Türkmen hayatını kaybetti.

Hamdi Türkmen hayatını kaybetti

Uzun süredir kanser tedavisi gören usta gazeteci Hamdi Türkmen’den acı haber geldi. 9 Eylül Gazetemiz köşe yazarlarından olan usta gazeteci Hamdi Türkmen (70) yaşamını yitirdi. Türkmen, birçok köklü kuruluşta  yöneticilik yapmış ve İzmir basınına birçok da gazeteci yetiştirmiştir. Hamdi Türkmen’in ölümü ailesini, sevenlerini ve basın camiasını yasa boğdu.

İGC'den Türkmen'in cenaze programına ilişkin yapılan açıklamada;

"İzmir Gazeteciler Cemiyet'nin kıdemli üyelerinden, basınımızın sevilen, sayılan duayen ismi Hamdi Türkmen vefat etmiştir. Cenezesi 8 Ağustos Pazartesi günü kaldırılacaktır. İlk tören İGC Basın Merkezi'nde olacaktır. Cenaze programı aşağıdaki gibidir.
11.00 İGC Basın Merkezi Tarihi Havagazı Fabrikası Yerleşkesi 
12.00 Göztepe Spor Kulübü Kulüp Binası Önü 
13.22 Öğle namazı Karataş Hamidiye Camii
Başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi.

Hamdi Türkmen kimdir?

Aslen Adanalı’dır. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe 1970 yılında Akşam Gazetesi'nin İzmir bürosunda başladı. Ege Ekonomi ve Yeni Asır’da spor, polis, ekonomi, şehir ve belediye muhabiri olarak çalıştı. 1984 yılında Yeni Asır’da Haber Müdürü oldu. Günaydın (gazete) İzmir bürosunda Yazı müdürlüğü, köşe yazarlığı yaptı. Yeniden Yeni Asır’a geçti. Köşe Yazarlığı ile genel müdürlük görevini üstlendi. Bir süre YeniGün Gazetesi’ni çıkardı. Milliyet Gazetesi’nde Milliyet Ege ekinde köşe yazıları yazmıştır. Türkmen bir süredir okuyucularına 9 Eylül Gazetesi'ndeki kösesinden sesleniyordu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 15:41
banner123
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100