banner112

Gıda-İş’te Özgörkey’e müzakere çağrısı

Öz Gıda-İş Sendikasından ayrılarak DİSK Gıda-İş Sendikasına geçen Özgörkey işçileri için çağrıda bulunan Gıda-İş Sendikası Ege Bölge Temsilcisi Ufuktan Öden, Özgörkey yöneticilerinin sendika ile iletişime geçmesini istedi.

Gıda-İş’te Özgörkey’e müzakere çağrısı

Haber/ Didar DEMİRCİ

Üyesi oldukları Öz Gıda-İş Sendikası’nın taleplerini karşılamadığını düşünen Özgörkey Otomotiv Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. işçileri, DİSK Gıda-İş Sendikasına geçiş yaptı. Üye çoğunluğunu eline alan DİSK Gıda-İş Sendikası, yeniden fabrika önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını DİSK Gıda-İş Sendikası Ege Bölge Temsilcisi Ufuktan Öden okudu. Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan 4 kişiyi hatırlatan Öden, Özgörkey ile Öz Gıda-İş arasında imzalanan toplu sözleşmedeki zam oranını eleştirdi.

ÖZGÖRKEY İŞÇİSİ ZAM İSTİYOR

Özgörkey yönetimine ve Öz Gıda-İş Sendikasına seslenen Öden, “Şimdi sizi buradan bir kez daha uyarıyoruz. İşçilere yalan söylemekten vazgeçin. Onları tehdit etmekten vazgeçin. Sendika tercihlerine saygı gösterin. İşçilerin sesine kulak verin, işçilerin mücadelesinin önünde engel olmayın. Özgörkey işçisi maaşlarına zam istiyor. Sosyal haklarında, mesai ücretlerinde iyileştirme istiyor. Özgörkey işçileri banka promosyon haklarının kendilerine eksiksiz olarak ödenmesini istiyor. Her şeyden önce Özgörkey işçileri, haksız ve hukuksuz bir şekilde işine son verilen dört arkadaşlarının derhal işe geri alınmasını istiyor. Bu taleplerimiz için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu maaş ve sosyal haklarla bu işyerinde verimli bir üretim yapılamaz. Bu koşullarda işyeri huzuru söz konusu olamaz. Ayrıca, DİSK olarak bugün ülkede onlarca fabrikada, on binlerce üyemiz adına toplu sözleşmeler yapıyor, protokollere imza atıyoruz. Burada da Özgörkey Fabrikası’nda üye işçilerimizin talepleri konusunda sizleri sendikamızla iletişime geçmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner101

banner100