banner112

Genel Sağlık İş’ten Cumhurbaşkanı’na 5 müjde hatırlatması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a geçtiğimiz 14 Mart’ta sağlık çalışanlarına verdiği 5 müjdeyi hatırlatan Genel Sağlık İş İzmir Şube Sekreteri Ali Kemal Akgül, “AKP iktidarı için zaman; artık vaat değil icraat yapma zamanı” dedi.

Genel Sağlık İş’ten Cumhurbaşkanı’na 5 müjde hatırlatması

Haber/ Didar DEMİRCİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde sağlık çalışanlarının yıllardır talep ettiği haklara ilişkin yeni düzenlemenin ana hatlarını paylaşarak 5 ana başlıktan oluşan müjde vermişti. Söz konusu açıklamalar sonrası dişe dokunur en ufak bir adım atılmadığını ifade eden Genel Sağlık İş İzmir Şube Sekreteri Ali Kemal Akgül, “Bir gecede kararname çıkaran, 12 günde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bütçesini ve son bir ay içinde bir çok yasal düzenlemeyi yapan irade; sağlık çalışanlarının en fazla bir günde hayata geçirilmesi mümkün olan taleplerine dair dişe dokunur en ufak bir adım atmayarak 14 Mart 2022 tarihinde Genel Sağlık İş Sendikası olarak söylediklerimizi kelimesi kelimesine doğrulamış, vaatlerde bulunarak, oyalama stratejisi uygulamıştır. Dünya Sağlık Örgütünün 83 milyon nüfus için belirlediği sağlık personeli rakamları ortadadır. Personel açığı nedeniyle sistem çökmüş durumdadır. Bu çöküşe dur denilmezse yakın bir gelecekte, halkımız alacağı bir sağlık hizmeti kalmayacaktır” sözlerini kaydetti.

Aradan geçen 1 ayın sonunda olumlu hiçbir adım atılmadığını söyleyen Akgül, “AKP iktidarı için zaman; artık vaat değil icraat yapma zamanı, söz verme değil adım atma zamanıdır” dedi.

YORUM EKLE

banner101

banner100