Enkaz altındaki işçilerin kimlikleri belli oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Konak ilçesindeki metro vagonu yer altı park alanının inşaatında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan bekçilerin kimliği belli oldu. Halkapınar'da göçük altında kaldığı tahmin edilen 2 bekçiye ulaşmak için 15 kişilik AFAD ekibi ve kokuya duyarlı 2 köpeğinde katılıdığı arama çalışmaları devam ediyor.

Enkaz altındaki işçilerin kimlikleri belli oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Konak ilçesindeki metro vagonu yer altı park alanının inşaatında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan bekçilerin kimliği belli oldu. Göçük altında kalan işçilerin isimlerinin Mehmet Ali Yalçın ve Mehmet Çiftçi olduğu bildirildi. Göçük altında kalan Mehmet Çiftçi’nin 69 yaşında olduğu ve emeklilik gününü doldurmak için işe girdği öğrenildi. İzmir Büyükşehir Belediyesinin, Konak ilçesindeki metro vagonu yer altı park alanının inşaatında göçük meydana geldi . Göçük altında kaldığı tahmin edilen 2 bekçiyi arama çalışmalarına, 15 kişilik AFAD ekibi ve kokuya duyarlı 2 köpek de katılıdığı çalışmalar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden metro vagonlarının park ihtiyacının karşılanması için Halkapınar semtinde yapımı sürdürülen, 115 vagonluk, 2 katlı yer altı park istasyonunda meydana gelen göçükle ilgili yazılı açıklama yapıldı. Toprak altında kaldığı sanılan 2 güvenlik görevlisi için arama- kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin metro vagonlarının depolanması için inşa ettiği 115 vagon kapasiteli yer altı otoparkının yapım çalışmaları sürerken, inşaatın bir bölümünde göçme meydana geldi. Mevsim normallerinin üzerindeki yağışlar nedeniyle aşırı yüklenen zeminin diyafram duvarlarının arkasında baskı yaratması sonucu yaklaşık 20 metrelik bir bölümde sabaha karşı göçük oluştu. Toprak altında kaldığı tahmin edilen Mehmet Ali Yalçın ve Mehmet Çiftçi ismindeki iki güvenlik görevlisini arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İtfaiye, Fen İşleri, İZSU, Yapı İşleri ve ilgili tüm birimlerin yanı sıra AFAD ekipleri de olay yerinde görev yapıyor." 

İzmir valiliği inceleme başlattı


İzmir'de metro vagonları için yapılan iki katlı yeraltı parkında meydana gelen göçüğün altında kaldığı sanılan Mehmet Çiftçi ile Mehmet Ali Yalçın'ı arama kurtarma çalışmaları devam ederken, İzmir Valiliği de olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlattı. Öte yandan göçük altında kaldığı tahmin edilen bekçilerden Mehmet Çiftçi'nin ailesi de olay yerine geldi. Çiftçi'nin yakınları, arama kurtarma çalışmalarını izlerken gözyaşlarına boğuldu. Mehmet Ali Yalçın'ın yakınları ise henüz olay yerine gelmedi.

Polis ekipleri, toprakta kayma ve oynama olduğunu belirterek, gazetecileri ile görevli olmayanları çalışmaların sürdürdüğü alandan uzaklaştırdı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 14:32
YORUM EKLE

banner97

banner96