Dolmuşçular ESHOT yolunu kesti

Torbalı’da minibüs kooperatiflerinin üyeleri, ESHOT Otobüs Garajı'nın önünü kapatarak eylem yaptı. Dolmuşçu eylemini Başkan Mithat Tekin bitirdi.

Dolmuşçular ESHOT yolunu kesti

Torbalı’da Çaybaşı-Torbalı Devlet Hastanesi ve Kipa-Çarşı güzergahında faaliyet gösteren dolmuşların güzergahı konusunda anlaşamayan kooperatifler birbirini mahkemeye vermiş ve mahkeme ise tüm kooperatiflerin işleyişini durdurmuştu. Şehir içinde sefer yapmaları mahkeme ve UKOME kararıyla engellenen minibüs sahipleri, ESHOT araçlarının garajdan çıkarmayarak eylem yaptı. Eylemin yapıldığı Çaybaşı’daki ESHOT garajına gelen Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, sorunun çözümü için sorumluluk üstleneceğini söyledi.

ESHOT seferlerinin yeniden kaldığı yerden başlamasını sağlayan Başkan Tekin, “Mahkemenin verdiği karar nedeniyle seferleriniz durduruldu. Bizim Torbalı Belediyesi olarak bu aşamada herhangi bir yetkimiz yok. Ancak sizler için sorumluluk alıp hem Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer hem de UKOME yetkilileriyle görüşeceğim. Hatta bu görüşmelerde siz de olacaksınız. Sorunu çözeceğimizin sözünü veriyorum. Hadi şimdi vatandaşın daha da mağdur olmaması için ESHOT araçlarının yolunu açın” dedi. Başkan Tekin’in bu ifadeleri sonrası minibüs şoförleri yolu açtı.

YORUM EKLE