Can kaybı 35'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıklamasına göre depremden hayatını kaybedenlerin sayısı 35'e ulaştı.

Can kaybı 35'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir’deki deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü enkaz bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Servislerimizde yatan toplam 243 hastamız var. Maalesef an itibarıyla 35 canımız hayatını kaybetti. Toplam 823 kişi sağlık kuruluşlarımıza müracat etti. Şu an yoğun bakımlarımızda 8 hastanın olduğunu, 3 hastamızın durumunun ağır olduğunu söyleyebilirim" ifadelerini kullandı. 

Koca: "(Enkazdan çıkarılan Seher Hanım ve çocuklarının durumu) Üç yavrumuzun biri hayatını kaybetti. Diğer ikisiyle ilgili şu an herhangi bir sorun olmadığını, yakın takipte olduğumuzu söyleyebilirim." bilgisini de verdi. 

Bakan Koca, depremin salgın döneminde olduğuna da dikkat çekerek, "Bugüne kadar örneğini görmediğimiz şekliyle salgın döneminde bir deprem felaketiyle karşı karşıyayız. Bu dönemde salgınla mücadele ederken tedbirleri hassasiyetle vatandaşlarımızdan uymalarını özellikle istiyoruz. Deprem afetiyle mücadele ederken salgına yenik düşmemeliyiz" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 19:20
YORUM EKLE

banner101

banner100