banner112

Basına destek çağrısı

Basına destek çağrısı
24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yerel yönetimlere basına destek çağrısı yaptı.

Haber / Emre DÖKER

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Misket Dikmen'i makamında ziyaret etti. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle İGC'yi ziyaret ettiğini söyleyen Selvitopu, “Basında sansürün kaldırılması çok önemli. Ancak aradan geçen yıllara karşın medyanın sorunları azalması gerekirken arttı. Türkiye'de gazeteciler zor koşullar altında çalışıyor ve baskıya maruz kalıyor. Bunun farkındayız ve elimizden geldiğince İzmir basınının yanında yer alıyoruz. Tüm yerel yönetimlerin de basını desteklemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

GELECEĞE YÖN VERDİK

Selvitopu ayrıca ziyarette, Karabağlar Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Belediyenin kentsel dönüşüm ve planlama alanında çalışmalar yürüttüğünü anlatan Başkan Selvitopu, şunları söyledi: “Bunlar uzun vadeli çalışmalar. Hemen sonuçlarını göremiyorsunuz. Ancak kentsel dönüşüm ve planlama bittikten sonra sonuçlarını merak ediyorum. Şu anda çalışmalarımız belirli bir olgunluğa ulaştı. Dönüşüm çalışmaları çok iyi gidiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri tamamlandığında Türkiye'ye model olacak. Yapılan dönüşüm çalışmalarının en önemli özelliği uzlaşma esaslı olması ve kimseyi mağdur etmemesi. Buna çok dikkat ediyoruz. Çalışmaları parçacı bir yaklaşımla değil ada bazlı yapıyoruz. Yaptığımız işler ile Karabağlar'ın geleceğine yön verdik. Çalışmaların ardından ilçemiz daha çok yeşil alana, pazar yerlerine ve kültür, sanat ve spor merkezlerine de kavuşacak.”
İGC Başkanı Misket Dikmen de, Selvitopu'na ziyarettinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Ziyarette, İGC Başkan Yardımcısı Tayfur Göçmenoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Dilek Gappi ve Murat Attila da yer aldı.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 10:11
YORUM EKLE

banner97

banner96